ESNAFLARDAN AFRİN’E ZEYTİN DALI

Emet Esnaf Kefalet kooperatif başkanı A.Kadir Ekmekçioğlununda katıldığı organizasyonda81 il 960 EKK başkanı esnaflarla birlikte sınırdaydı.

ESNAFLARDAN AFRİN’E ZEYTİN DALI Güncel

Gümrük Bakanlığı koordinasyonunda, TESKOMB ve TESK'in organizasyonuyla 81 ilden yaklaşık 5 bin esnaf Afrin'e "Zeytin Dalı" uzattı. Esnaf, heybelerini gönüllerinden kopan gıda, temizlik, giyecek, oyuncak gibi yardım malzemeleriyle doldurdu. Üç tır malzeme dün Hatay'dan Afrin'e gönderildi.

Emet Esnaf Kefalet kooperatif başkanı A.Kadir Ekmekçioğlununda katıldığı organizasyonda başkanlar esnaflarla birlikte sınırdaydı.

Afrin'de terörden arındırılan bölgede bulunan Suriyeliler'e ulaştırılmak üzere toplanan yardımlar Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve esnaf tarafından Afrin’e uğurlandı. 
Türkiye'nin başkasının toprağında gözünün olmadığının altını çizen Tüfenkci, burada sivil kayıp olduğunu öne süren Avrupalıları, gerçek sivil kayıpları görmeye bölgeye davet etti.

Tırların uğurlanmasının ardından esnafla bir araya gelen Bakan Tüfenkci, esnafa verilen destekleri anlattı. 2002’de kredikullanan esnaf sayısının 63 binken bugün 452 bine çıktığının altını çizen Tüfenkci, kredi bakiyesinin de 25 milyar lirayı aştığını söyledi. 
Esnafa sağlanan vergi muafiyeti ve diğer desteklerden bahseden Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece AVM’den e-ticaret sitesinden şikayet yetmez. Birşeyler yapmak lazım. 2,5 milyon esnafımızı kapsayacak şekilde e- PTTAVM platformu kuracağız. Sizi de oraya taşıyacak, dünyanın dört bir yanından sipariş alacaksınız. Ptt de bunu sizin için indirimli taşıyacak. Bu uygulamalarla ihracat, markalaşma ve pazarlama konularındaki kapasiteniz daha da artacak.”Dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar