120 ÇOCUĞUMUZ BELEDİYESPORLA SPOR YAPACAK

Emetbelediyespor bünyesinde kurulan futbol okuluna 120 çocuğumuz başvuru yaparken, Emet belediyesi sunacağı imkanlarla çocuklarımızın spor yapmasına katkı sağlayacak.

120 ÇOCUĞUMUZ BELEDİYESPORLA SPOR YAPACAK Spor

Emetbelediyespor bünyesinde kurulan futbol okuluna 120 çocuğumuz başvuru yaparken, Emet belediyesi sunacağı imkanlarla çocuklarımızın  spor yapmasına katkı sağlayacak.

            Emet belediye başkanı Mustafa Koca ve Emetbelediyespor kulüp başkanı Faruk Deve, belediye çok amaçlı salonunda futbol okuluna yazılan çocuklarla bir araya geldi.

            Çocuklar ve ailelerine belediyespor olarak çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden başkan Mustafa Koca şunları söyledi;

            “Daha öncede ifade ettiğimiz üzere çocuklarımızı tablet,bilgisayar, akıllı telefon gibi  teknolojik gelimler çocuklarımızı ve gençlerimizi sportif ve kültürel faaliyetlerden uzaklaştırıyor. Belediye kulübümüz bünyesinde çok sayıda gencimiz basketbol ve voleybol branşlarında spor yapma ve turnuvalara katılma imkanı buluyor. Şimdide futbol okulu ile özellikle gelişim çağındaki çocuklarımıza fırsat sunuyoruz. Belediyemiz desteği ile çocukalrımızın daha uygun şartlarda ve uzmanlar denetiminde spor yapmalarını temin ederken, hayallerini gerçekleştirme adına fırsatlar yaratmaya çalışıyoruz. Bu amaçla İzmir Altınordu spor kulübü ile gerekli girişimlerimizi yaptık. Altınordu takımı seçmelerine çocuklarımızın katılımını sağlayacağız. Gerekli malzeme ve antrenman desteği ile çocuklarımızın seçmeler en iyi şekidle hazırlanmalarını sağlayacağız “dedi.

Başkan Koca çocuklardan düzenli antrenmanlara katılmalarını ve zararlı alışkanlıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için hayat boyu sporun içinde bulunmaları konusunda uyarılarda bulundu.

2005-2010 doğumlu 120 kdar çocuğumuzun katıldığı futbol okulunda oluşturulan 4-5 grup ile antrenmanlara ve eğitime haftaya başlanacak. Meclisten geçen belediye halısaha projesi hayata geçirilene kadar ilçemizdeki halı sahalardan yararlanılacak antrenmanlara çocuklarımız belediye servis araçları ile götürülüp getirilecek.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar