HERŞEY ONLARIN DUALARINI KAZANMAK İÇİN

Emet belediye başkanı Mustafa Koca 18-24 Mart Yaşlılar haftası münasebetiyle yaşlı vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etti.

HERŞEY ONLARIN DUALARINI KAZANMAK İÇİN Güncel

Emet  belediye başkanı Mustafa Koca 18-24 Mart Yaşlılar haftası  münasebetiyle  yaşlı vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etti.

            Yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret eden başkan Koca yaşlı vatandaşların ellerini öpüp hayır dualarını alırken kendilerine belediyece hazırlatılan çini tabak,kupa bardak,tesbih, yazma gibi hediyeler verdi.

            Ziyaretlerde vatandaşların belediyende talepleri olup olmadığını soran başkan Koca,onlarla sohbet ederek yaşlılar haftasını kutladı.           

         Ziyaretler sonrası bir açıklama yapan Emet belediye başkanı Mustafa Koca şunları söyledi

“Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanıyor.Ancak bizler Emet belediyesi olarak sosyal projelerimizden birisi olan “Emet belediyemiz ile yalnız değilsiniz” projemiz kapsamında son 3 yıldır  sık sık yaşlı ve hasta vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yakacak,giyecek,gıda yardımı ihtiyacı olan  yaşlılarımıza gerekli desteği sağlıyor, evlerinin bakım,onarım,boya vb. işlemlerinde de yardımcı oluyoruz. Onlarla sohbet ediyor,hayır dualarını alıyoruz. Onların bizlerden razı olması ve dualarını alabilmeyi en büyük kazanımlarımız arasında görüyoruz.

Yaşlılarımız  dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören en değerli varlıklarımızdır. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak için çalışmayı asli görevlerimiz arasında görüyoruz.

 Unutmayalımki  bir gün hepimiz yaşlanacağız.Allah hepimizi sağlıklı ve sevdiklerimizle beraber  geçirebileceğimiz yaşlılık dönemleri nasip etsin.”dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar