BAŞKAN KOCA YATIRIMCI GELSİN BELEDİYE HİZMET BİNASINI İSTESİN VERMEYE HAZIRIZ

Toplantıda konuşan Emet belediye başkanı Mustafa Koca Anadolunun özelliklerini kaybetmeyen nadir yerleşim yerlerinden birisi olan Emet’in kalkınması için geleceği hep birlikte planlamanın önemine değindi

BAŞKAN KOCA YATIRIMCI GELSİN BELEDİYE HİZMET BİNASINI İSTESİN VERMEYE HAZIRIZ Güncel

Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneği 1. Kütahya il istişare toplantısında konuşan Emet belediye başkanı Mustafa Koca Anadolunun özelliklerini kaybetmeyen nadir yerleşim yerlerinden birisi olan Emet’in kalkınması için geleceği hep birlikte planlamanın önemine değindi.

            Başkan Koca ilçeye yatırım yapmak isteyen Emetlilere de seslenerek şunları söyledi;”Bizler Emet belediyesi olarak bölgenin ilk kadın kooperatifi Emkoyu kurduk. Burada 300 kadar bayanımız tarhana,erişte, baklava, çini üreterek aylık 400 ila 500 lira araısnda evlerine destek sağlıyor. Emko'nun daha fazla pazara açılması ve üretcilerimizin kazanması adına sizlerde kurumlarınızda,düğünlerinizde,  derneklerinizde kadınlarımızın ürettiği ürünleri satın alıp hediye ederek destek verebilirsiniz. Bugüne kadar Emete yatırım için gelen her yatırımcıya gerekli desteği vereceğimizi ifade ettik. Bugünde söylüyoruz. Bu gün bir yatırımcı gelip Emete yatırım yapmak istiyorum, benim Emet belediyesi binasına ihtiyacım var dese, istihdam yratacaksa, ilçemizin gelişimine katkı sağlayacaksa binayı boşaltmaya hazırım. Bor ve turizm alanında  başta Emetli hemşerilerimiz olmak üzere yatırımcıları ilçemize bekliyoruz  “dedi.

İŞTE MUSTAFA KOCA'NIN KONUŞMASI VİDEO

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar