KAYMAKAM ÇİÇEK ARTIK BOR MADENİNİN BÖLGEYE SAĞLAYACAĞI İSTİHDAM SINIRLIDIR

Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği 1. Kütahya il istişare toplantısında konuşan Emet kayamakamı Hasan Çiçek Emet ilçesinin bor madeni dışındaki kaynaklarını etkin kullanması gerektiğini ifade etti.

KAYMAKAM ÇİÇEK ARTIK BOR MADENİNİN BÖLGEYE SAĞLAYACAĞI İSTİHDAM SINIRLIDIR Güncel

Emetliler Dayanışma ve kalkınma derneği  Kütahya 1. il istişare oplantısında konuşan Emet Kaymakam vekili Hasan Çiçek bugün burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, görev yaptığı ilçelerde ilk akla gelen birkaç kaymakamdan biri olmayı kendisine daima hedef edindiğini ifade etti.

            Kaymakam Çiçek toplantının amacının Emet ilçesinin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınması için çalışmak olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

            “Kalkınma deyince  2 türlü kalkınma öne çıkıyor. Birincisi ekonomik yönden kalkınma ki bununda  ilçenin gelişmesi ve büyümesine katkısı;Diğeri sosyal anlamda kalkınma olarak yaşayanların mutlu çoğunluğunu sağlamak hedefine ulaşmaktır.Emetin ciddi bir potansiyeli vardır. Bunların başında gelen bor madenidir. Bor madenlerinin Emette yarattığı katma değer bitmek üzeredir. Bundan sonra gerçekleşmesi beklenen sülfirikasit fb ve 3. borikasit fb.. yaratacağı istihdam sınırlıdır. Bizlerin   Emette diğer alanlarda yapabileceğimiz çok şey var

            Öncelikle termal. Merkezde, günlücede ve yeniceköyde  termak mevcut kaynaklarımız var. Bunların daha etkin kullanımı sağlanmalı. Ayrıca belediyemizin ilçenin yeraltı termal haritasını çıkarma çalışmaları sürüyor. Asıl iş bu çalışmalar tamamlanınca başlayacak.tespit edilen kaynaklara ulaşıp ekonomi ve turizme kazandırılması sağlanmalı. Orman bakımından zengin bir ilçede orman yan ürünleri ile igili sanayinin gelişmemesi önemli bir eksik. Sadece emmar var. Halbuki mobilya imalat sektörü burada kolayca gelişebilir.”dedi.

            Görev yaptığı her yerde eğitim konusuna ayrı bir önem verdiğini belirten Kaymakam Çiçek,  kalkan teog sınaları yerine getirilen yeni sınav sistemi ve üniversite sınav sistemleri için ilçe adına yüksek hedefler konulduğunu,idareciler için gerekli desteğin verileceğini ve Kütahya ortalamasında hızla yukarılara çıkarılmaya çalışılacağını belirtti.

İŞTE KAYMAKAM HASAN ÇİÇEK'İN KONUŞMASI VİDEO

            Kaymakam Çiçek;”Biz Emette piyano kursları açıyoruz,cimnastik kursları açıyoruz. Her okula mutlaka bir resim atölyesi kurulması için gerekli talimatları verdim. Her okulumuzda piyano olacak,resim atölyesi olacak.Sosyal ve fen dersleri iyi olanlar bir yerlere varacak,peki iyi olmayanlar? İşte onlarada başta güzel sanatlar ve spor akademileri olmak üzere eğitimde fırsat eşitliğini sunmak için bu kursları açıyoruz. Şuana kadar piyano kursumuza 50 si öğretmen 250 si öğrenci olmak üzere 300 kişi başvurdu. Bunları daha da geliştireceğiz “dedi.

            Kaymakam Çiçek devam eden yol çalışmalarına da değinerek ,ilçenin gelişimine katkı sağlayacak  ilçe bağlantı yol çalışmalarının kendi görev süresinde biteceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

İŞTE KAYMAKAM ÇİÇEK'İN KONUŞMASI VİDEO

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar