NURİ UYGUN NE EMET NE KÜTAHYA GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL

Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneği il istişare toplantısında moderatörlük yapan Nuri Uygun ne Emetin nede Kütahya'nın gücünün farkında olmadığın söyledi.

NURİ UYGUN NE EMET NE KÜTAHYA GÜCÜNÜN FARKINDA DEĞİL Güncel

Toplantıda moderatörlük yapan Uygar tur işletmesi sahibi Nuri Uygun herkesin bir amaç uğruna bu Pazar günü ailelerini bırakarak burada toplandığını, ortak amacın ise doğup büyüdüğü memlekete hizmet etme sevdası olduğunu ifade etti.

            Uygun; Emetin Türkiyede tanınmış ve gelişimş bir ilçe, tüm kamu ve özel sektör yatırımları akıyorsa , Emetin şuanki durumundan herkes memnunsa bu toplantılara ihtiyaç olmayacağını beyanla şunları söyledi;

            “Emetin eksikliklerini hissediyoruz. Ben Ankaradan baktığımdan Emetin yollarının eksikliğini hissediyorum. Ve yol olmanda hiçbir şey olmayacağını en iyi bizler biliyoruz. Özel sektörün teşvik edilebilmesi için yollarımızın tamamlanması lazım.Bugün Emet termal resortta  126 kişi istihdam ediliyor. Yol olduğu zaman Emetin önü açılır ve daha çok yatırımcı gelir.Bor madeni bir başka yer de olsa keserler yolu ve yatırım isterlerdi. Emetimiz yolda asit tankerleri tehlikesine rağmen hakkını istemesini bilmiyor. Kütahyada Emetimizin büyüğü.Biz Kütahyalılar olarak hakkımızı istemesini bilmiyoruz.Ankarada Kütahyalı bürokratlarımız az. Ankarada bazı kapıları aşmada zorlanıyoruz. Birlik ve beraberliği sağladığımız zaman tüm sorunları aşar,tüm kapıları açarız. Birliği sağlarken sadece iktidar partisi ile Ankaraya gitmeyeceğiz. Diğer partili yöneticilerimizi, stk’larımızı yanımıza alarak gideceğiz. Kütahya siyaetindede etkin oalcağız.Kütahyada  40 bin civarında Emeti var. Ve yaklaşık 22 bin oy kullanan hemşehrimiz  var.Biz kendi gücümüzü bilmiyoruz. “dedi.

            Ankara Kütahya ilinden yetişenler derneği olarak Kütahyanın neresinden gelirse gelsin herkese yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Uygun, ilçelerin kendi arasında dayanışma ilin ise ilçelerle birlikte dayanışma içerisinde güç birliğine gitmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar