HELVACI BÖLGESEL GÜÇ OLUŞTURMALIYIZ

Kütahya belediyesi muhtarlık işleri müdürü ve daha önce komşu ilçemiz Hisarcık belediye başkanlığı görevinde bulunan Nihat Helvacı bölgesel kalkınma için bazı projelerin 2 ilçece ortak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

HELVACI BÖLGESEL  GÜÇ OLUŞTURMALIYIZ Güncel

Kütahya belediyesi  muhtarlık işleri müdürü ve daha önce komşu ilçemiz Hisarcık belediye başkanlığı görevinde bulunan Nihat Helvacı bölgesel kalkınma için bazı projelerin 2 ilçece ortak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

            Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneği Kütahya il istişare toplantısında konuşan Helvacı özellikle Emet Hisarcık arası bor organize sanayisinin kurulmasının önemine değinerek şunları söyledi;”Son zamanalarda enerji bakanımız sayın Berat Albayrak bor ile ilgili yeni yatırımların yapılacağını sıkça dile getirmektedir. Bizler Emet ve Hisarcık oalrak bor organzie sanayinin bu iki ilçemiz ortasına kurulması için mücadele etmeliyiz. Organize sanayiler için belirli kriterler varken,özel   ihtisas  bölgelerinde şart aranmıyor.Bakanlığında böyle bir   yer için olumlu açıklamaları varken bu Kütahya olarak bölgemize Emet ve Hisarcığa kazandırılmalıdır.

            Yıllar önce iki ilçe ayrı ayrı yüksekokul yapmak yerine ortaya bir kampus yapmış olsaydık bugün bir fakültemiz olabilirdi. Ama şimdi yine iki ilçe arasına milli eğitim kampüsü adı altında ilçelerimizde olmayan okulları bu kampus içine alabiliriz. Basından takip ettiğimiz kadarıyla Emetin bölge cezaevi yapımı mücadelesi devame diyor.Yine bu bölge cezaevi iki ilçe ortasına düşünülebilir. Emet ve Hisarcık Ticaret odası kurulması yönünde  çalışırken lçelerimizin termal zenginliklerini artırmalıyız”dedi.

İŞTE NİHAT HELVACININ KONUŞMASI VİDEO

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar