DR. MEHMET SAVAŞ'A DOÇENTLİK ÜNVANI VERİLDİ

Emetbor işletmesi müdür yardımcısı Dr.Mehmet Savaş üniversitede bulunmamasına rağmen branşında büyük bir azim göstererek doçentlik ünvanı almaya hak kazandı.

DR. MEHMET SAVAŞ'A DOÇENTLİK ÜNVANI VERİLDİ Güncel

             Emetbor işletmesi müdür yardımcısı  Dr.Mehmet Savaş üniversitede bulunmamasına rağmen branşında büyük bir azim göstererek doçentlik ünvanı almaya hak  kazandı.Savaş, 6 Mart 2018’de Üniversiteler arası kurul başkanlığından doçentlik ünvanını almaya hak kazanırken,kurul kararı onaylandı.

             Maden yüksek mühendisi Savaş, Cevher hazırlama üzerine yaptığı yüksek lisans ve doktorasının ardından 2016 yılında başvurduğu doçentlik mülakat ve yabancı dil eser incelemeleri v esınavlarını da başarıyla tamamlayarak Doçentlik ünvanını aldı. Aynı zamanda A sınıfı iş güvenliği uzmanı olan Savaş doçentlik sürecinde  7 adet uluslararası dergide makale 7 adet uluslararası sempozyum da bildiri ve 10 adet ulusal sempozyum da bildirisi yayınlandı.

 1990 yılında girdiği Etimaden  işletmeleri müdürlüğünde 2003 yılından bu yana teknik müdür olarak müdür yardımcılığı görevinde bulunan Doç.Dr.Mehmet Savaş Emet ilçesinde de sivil toplum çalışmaları ile yakından tanınıyor.

             2004-2012  yılları arasında  Emet meslek okulu yaptırma ve yaşatma  derneği başkanlığı yapan Savaş, yönetim kurulu üyesi arkadaşları ile beraber   eğitim kampüsünün yapımının gerçekleşmesine katkı sağladı. Dernek bünyesinde 60 yataklı öğrenci yurdu kurulmasınada öncülük etti. 2012 yılında Emet ilçesinde 70 kişilik huzurevi yapılması için dernek kurarak girişimler başlatan Savaş arsa ve nakdi yardım temin etmişti.

            Emetbor çalışanları için Emette 118 daire 1 adet sosyal tesisten oluşan Cevizdere konut yapı  kooperitifi başkanlığını    6 yıl sürdüren savaş yine yönetim kurulu arkadaşları ile beraber konutların tamamlanarak tapularının halka dağıtımını sağladı.

            Meslek hayatı yanında,ilçenin sosyal yaşamında da sivil toplum örgütlerinde aktif görev alan Doç.Dr. Mehmet Savaş, akademik kariyerinide başarı ile sürdürürken, Doçentlik ünvanına da hak kazanarak Eti maden  bünyesinde  doçentlik ünvanı bulunan nadir yöneticilerden oldu.

            Artık Doçent olan hemşehrimiz Doç.Dr. Mehmet Savaş’ı tebrik ediyor, başarılarının devam etmesi temennilerimizi iletiyoruz.

DOÇ.DR. MEHMET SAVAŞ KİMDİR?

 1969 Emet köprücek doğumlu Mehmet Savaş,ilkokulu okul birinciliği ile bitirdikten sonra, Devlet parasız yatılı bursu ile Kütahya Kılıçaslan lisesini de okul birinciliği ile tamamladı. İzmir Dokuz  eylül  üniversitesi maden mühendisliği bölümünü kazanan Savaş, çalışmaları ile Etibank bursu kazanarak üniversiteyi bölüm ikincisi olarak bitirdi.Yüksek lisansını Eskişehir Osman Gazi üniversitesinde cevher hazırlama üzerine 1994 yılında tamamlarken, doktorasını yine aynı üniversite ve cevher hazırlama bölümünde 2000 yılında tamamladı.

Bor atıklarını zenginleştirme,bor jeokimyası,bor ve arsenik ayırımı,kömür ile ilgili araştırmalar,çalışmalar ve projelere sahip olan Savaş’ın çalışmaları akademik makeleler halinde ulusal ve uluslar arası dergilerde yayınlandı.6 Mart 2018 de Üniversitelerarası kurul başkanlığından doçentlik ünvanı aldı.

2003 yılında Ankara genel müdürlükten atandığı teknik müdürlük görevini 15 yıldır sürüdüren ve Etimaden işletmeleri Emetbor işletmesinde müdür yardımcısı olarak  görev yapan Doç.Dr. Mehmet Savaş  iyi derecede ingilizce bilmekte olup,evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar