HER ŞEHİDE BİR FİDAN,HER FİDANA BİR GENÇ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Çanakkale Zaferi´nin yıl dönümünde “Her Şehide Bir Fidan Her Fidana Bir Genç” kampanyası çerçevesinde şubeleri aracılığıyla 250 bin fidan dikimi gerçekleştiriyor.

HER ŞEHİDE BİR FİDAN,HER FİDANA BİR GENÇ Güncel

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Çanakkale Zaferi´nin  yıl dönümünde  “Her Şehide Bir Fidan Her Fidana Bir Genç” kampanyası çerçevesinde şubeleri aracılığıyla 250 bin fidan dikimi gerçekleştiriyor. AGD Emet Temsilciliği projeye 200 fidan dikerek destek verdi. 3 senedir tekrarlanan etkinlikte dikilen fidan sayısı 1000’e ulaştı.

“SİLAHLA İMAN GÜCÜNÜN ÇARPIŞMASI”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AGD Emet Temsilcisi  Sadettin KARATAŞ,“Çanakkale, silahla iman gücünün çarpışmasıdır ve bu çarpışmada imanlı yürekler Allah´ın izniyle galip gelmiştir. Bugünün gençliği bu mücadeleden ders alıp hayatını büyük idealler uğrunda harcamalıdır. AGD olarak Çanakkale ruhunu daima canlı tutmaya çalışıyoruz.Amacımız din, vatan ve namus uğruna bedenlerini siper eden şahitlerimize vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemektir. Şehitlerimizi şehit oldukları manaya uygun bir şekilde yâd ediyoruz. Çanakkale şehitlerini bu kampanya vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Hepsinin ruhları şad olsun. Bıraktıkları mukaddes mirasa sahip çıkmayı sürdüreceğiz.Anadolu ve Osmanlı coğrafyasında neredeyse şehidi olmayan şehir bulunmamaktadır,bu coğrafyada her şehirden, ilçeden, kasabadan ve hatta her köyden bir şehit verilmiştir. Çünkü bu mesele ümmetin ortak meselesidir. Fidan dikme etkinliğimiz 31 Mart Cumartesi  Günü saat 16:00´da EMET  TAVŞANLI YOLU ÜZERİ 6 KM  ESKİ TAŞ OCAĞI KARŞISI’nda gerçekleştirilmiştir.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar