HER ŞEY ONLARI ÜNİVERSİTELİ YAPMAK İÇİN

Emet ilçesinde faaliyet gösteren Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerine destek veriyor.

HER ŞEY ONLARI ÜNİVERSİTELİ YAPMAK İÇİN Güncel

Emet ilçesinde faaliyet gösteren Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerine  destek veriyor.

            İlçede bulunan çeşitli liselerde eğitim gören ve üniversite sınavlarına hazırlanan 250 öğrenci için Emet meslek yüksek okulu ile işbirliğin giden dernek yöneticileri bugün gerçeğine uygun bir deneme sınavı gerçekleştirdiler.

            Emet meslek yüksek kulunda gerçekleştirilen sınavla öğrencilerin sınav heyecanlarını yenme, sınav kurallarını öğrenme, ve bilgilerini test etme imkanı sunuldu.

            Faaliyet hakkında bilgi veren Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı  üniversite sınavları formatında bir deneme sınavı gerçekleştirildiğini belirterek  şunları  söyledi;” 2324 Haziran tarihlerinde yapılcka olan üniversite sınavları için Emette eğitim alan gençlerimize eğitimde fırsat eşitliği adına deneme sınavı desteği veriyoruz. Amacımız gençlerimizin sınav heyecanlarının azalması,bilgilerini ve eksikliklerini görerek  kalan zamanı değerlendirmelerine  katkı sağlamaktır. Dernek olarak amacımız daha ços ayıda gencimizin üniversitelere yerleşerek memleketimize ve ülkemize hizmet etmelerini destek vermektir. Bu çalışmamızda bizlere her türlü desteği veren Emet meslek yüksek okulu ve Emet ilçe milli eğitim müdürlüğümz  idareci ve öğretmenlerimize,dernek yöneticlerimie teşekkür ediyorum “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar