YA EMET? BORLU ÇİMENTO İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİR Mİ?

Emet çed raporları dahil herşeyin hazır olduğu borlu çimento fabrikasının Etimaden genel müdürlüğünce yapımını istiyor.

YA EMET? BORLU ÇİMENTO İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİR Mİ? Ekonomi

Yıllar önce asit fabrikasının Bandırmaya yapılmasını tartışan Emet bu defa bor karbür fabrikasını tartışacağa benziyor. Bankanlıkça sıkça bor yatırımlarına ağırlık verileceğinin belirtilmesinin ardından Emet ilçesinde gerek Emetbor işletmesince gerekse siyasi kanatça projeler hazırlanıp genel müdürlüğe sunulup sunulmadığı merak ediliyor.

Genel müdür Serkan Keleşer ve ekibinin ilçeyi ziyaretlerinde genel müdür yardımcıların bizzat sunulan borlu çimento fabrikası için girişimde bulunulması talep ediliyor. Etimaden’in etimatik deterjanda olduğu gibi bor katkılı çimento alanda da yatırım yapması için çalışma yapılması bekleniyor.

Borlu çimento fb. Kurulacağı alanın hazır olması,meviz imar planlarının tamamlanması, alt yapı ve enerji hatlarının hazır bulunmasının avantaj olarak kabul edileceği belirtiliyor.Bu konuda ilçemiz işletme müdürlüğü görevine yeni atanan Osman   Zengin   ve AK parti ilçe başkanlığının,Kütahya Milletvekilleri ile birlikte  proje hazırlayıp genel müdürlük ve bakanlık bazında takip etmeleri talep ediliyor.

           

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar