EMET HALKI SAYESİNDE ASAYİŞTE HUZURLU BİR İLÇEYİZ

Polis teşkilatının kuruluşunun 173. yılında konuşan Emet emniyet müdür vekili Gökhan Yıldırım, Emet halkının destekleri ile asayişte huzurlu bir ilçe olduklarını ifade etti.

EMET HALKI SAYESİNDE ASAYİŞTE HUZURLU BİR İLÇEYİZ Güncel

Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü  Emet ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı. 1 haftadır 

            Emet hükümet meydanı önünde düzenlenen törene Emet belediye başkan vekili Hasan Altındal, Emet Cumhuriyet başsavcısı Gürsel Karslı, Emet cumhuriyet savcısı Yahya Musa Çetinkaya ,daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, mahalle muhtarları ve gaziler katıldı.

            Program Emet emniyet müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk koyması ile başladı.Tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından günü anma ve önemini belirten konuşmayı Emet emniyet müdür vekili Gökhan Yıldırım gerçekleştirdi.

EMNİYET MÜDÜRÜ YILDIRIM;

“EMET HALKI SAYESİNDE ASAYİŞTE HUZURLU BİR İLÇEYİZ “

             Emet emniyet müdür vekili Gökhan Yıldırım Polisin hedefinin  öncelikle suçun işlenmesini önlemek, eğer suç işlenmişse suçla ilgili delileri ve şüphelileri tespit ederek,yakalayıp Cumhuriyet savcılığına teslim etmek  olduğunu belirterek;” Her türlü gerici akımlara,bölücü teröre karşı ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele vede trafik terörü ile mücadele görevlerimiz arasındadır.Emet ilçemizde de  olabilecke olayları önlemek için okul önlerinde ekipler görevlendirilerek,okul polisi oluşturulmuştur”dedi.

            Müdür Yıldırım konuşmasında şunları söyledi;”Tüm bu hizmetleri yerine getirirken huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan  haklarına saygılı,Atatürk milliyetçiliğine bağlı,Türk milletinin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü,Cumhuriyet ve demokrasiyi korumak,kişilerin ve toplumun refah,huzur ve mutluluğunu sağlamak temel amacımızdır. Polis bu görevleri yerine getirirken vatandaşarın yarıdmıan ihtiyacı vardır.Halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir. Bunun için vatandaşlarımızı şüpheli durumlarda tereddütsüz 112 ihbar hattını aramalarını talep ediyoruz”dedi.

            Emet ilçesinin asayişi açısından  huzurlu ilçelerden biri olduğuna dikkat çeken Yıldırım;" Buradaki en büyük pay şüphesiz Emet halkınındır. Huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağladık,yine sizlerden alacağımız destekle güven ortamını sürdürmeye devam edeceğiz”dedi.

 Müdür Yıldırım konuşmasını şehitlere rahmet, geride kalan dul ve yetimlere, emekli ve gaiz meslektaşlarına minnet duygularını ifade ederek tamamladı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar