EMETTE KİCK BOKS HEYECANI SÜRÜYOR

Kick Boks Federasyonu Kütahya İl Temsilciliği düzenlenen Boks Bahar Turnuvası, Emet ilçesinde yapılırken Milletvekili Şükrü Nazlı açılışa katıldı.

EMETTE KİCK BOKS HEYECANI SÜRÜYOR Güncel

Kick Boks Federasyonu Kütahya İl Temsilciliği düzenlenen Boks Bahar Turnuvası, Emet ilçesinde başlarken açılışa AK parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlıda katıldı.

Emet Termal Otel'in katkılarıyla 2 gün sürecek Emet Kick Boks Bahar Turnuvası'nda, 12 ilden 170 sporcu mücadele ediyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ilk gün müsabakalarına AK PartiKütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Emet JandarmaKomutanı Murat Resul Kılıçaslan, Emet Emniyet Amiri Gökhan Yıldırım, AK Parti Emet İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Kick Boks İl Temsilcisi Ahmet Arabacı, Emet Termal Resort Otel Müdürü Ramazan Sezer ve sporseverler katıldı.

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, açılışta yatığı konuşmada, "Gazi Emet şifalı suları, ormanları, sarı alan yaylası, Tahtalı göleti, Eğrigözkalesiyle Küthaya'nın hem turizm açısından,hem sağlık açısından en önemli ilçelerinden bir tanesi. Böyle bir organizasyonun burada yapılması son derece önemli. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sporla uğraşan tüm kardeşlerimide gönülden kutluyorum. Çok doğru bir iş yapıyorlar. Son yıllarda Kütahyamızda da spor alanında önemli yatırımlar yapıldı. Kütahya spora önem veren, sporla özdeşleşmiş illerimizden bir tanesi. 196 tane faal spor kulübü olan, 70 bin lisanslı, 4 bin 650 tanede aktif sporcusu olan ve gerçekten Türkiye'yi olimpiyatlarda, dünya şampiyonalarında başarıyla temsil eden, altın madalyalar getiren bir ile sahibiz. İşte Kick Boks federasyonumuz açısından baktığımızda da bir dünya şampiyonu olan kardeşimiz İlknur kardeşimizdir, Kütahyalıydı ve altın madalya getirmişti. Bu gençlerimizin başarıdan başarıya koşacaklarına bizde yürekten inanıyoruz. Sporun alt yapısı ile ilgili bizlerde önemli yatırımlar yapıyoruz. Bugün Kütahyamızda atletizm pistinden gençlik merkezine, futbol sahalarından kapalı spor salonlarına kadar birçok tesis kazandırdık. İşte Emet'te de bir tane sentetik çim kaplı futbol sahası yaptık. İnşallah Emet ve Hisarcık ilçelerimize gençlik merkezi yapmak için çalışma yapmaktayız. Bu şampiyona inşallah hayırlara vesile olur" ifadelerini kullandı.

İlk gün sonunda altın madalya kazanan sporculara madalyaları AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı ve Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen tarafından verildi.

Ring de, AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı ve Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen'in eldiven takıp poz vermesi seyirciler tarafından büyük alkış aldı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar