UZUNÇAM-BAHATLAR YOLUNDA SONA DOĞRU

Emet ilçesinde İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılan ve yaklaşık 2 milyon TL'ye mal olan 8 kilometrelik Uzunçam-Bahatlar köyü gurup sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindiği açıklandı.

UZUNÇAM-BAHATLAR YOLUNDA SONA DOĞRU Güncel

Emet ilçesinde İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılan ve yaklaşık 2 milyon TL'ye mal olan 8 kilometrelik Uzunçam-Bahatlar köyü gurup sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindiği açıklandı.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya AK Parti Milletvekilleri Mustafa Şükrü NazlıAhmet Tan, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, AK Parti Emet İlçe Başkanı Hüseyin Doğan ve daire amirleri çalışmaları yerinde inceledi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın grup yollarıyla alakalı talimatlarıyla çok ciddi çalışmalar başlattık. Emet ilçemizde bu çalışmalarda gerçekten iyi bir noktada. Çok önemli gurup yollarını buradaki arkadaşlarımızla birlikte tespit ettik. Tabi bunları yaparken sayın milletvekillerimizle, Emet'teki Özel İdare Müdürlüğümüzle, Kaymakamımızla istişare ediyoruz ve en doğru en ekonomik yatırımı yapmaya çalışıyoruz. Biz geçen yıl bu yolun alt yapısını yaptık. Alt yapıyı yaptıktan sonra bekletiyoruz, bir yıl sonra asfalt atıyoruz. Bu durum asfaltın hem ömrünü uzatıyor hemde bu bir yıl zarfında tamirat gerektiren çökme yapan yerler olursa düzeltiyoruz. Emet ilçemize hayırlı olsun ifadelerini kullandı.

Yılmaz Emette yapıaln çalışmalar hakkındada bilgi verirken;"Samrık - Küreci ayrımında 1,7 km. sıcak asfalt yaptık. Geçen sene ve daha önceki senelerde Eğrigöz tarafında 9 km. Yenice tarafında 6 km. sıcak asfalt çalışmamızı yaptık. Buralar yoğun trafiği olan önemli noktalardı. Hasanlar- Kabaklar arasında 6 km birinci kat çalışmamız olacak bu sene. Doğanlar yolunda 2 km birinci kat, Esatlar’da 1 km, Yenice’den piknik alanına ulaşan yolda 1 km. birinci kat, 4 km. ikinci kat asfalt çalışmamız olacak.  Düşecek yolunda 3 km. bir çalışmamız var. Günlüce Çamlıca Mahallesindeki 2 km. ve Dereli’de bir yol çalışmamız olacak. Bunun yanında bizim yolda en başarılı olduğumuz noktalardan birisi de onarım ve altyapı düzenlemesi. Bu sene Emet’te Katrandağı – Güldüren’de 4 km. onarım, 4 km. altyapı çalışmalarımız olacak."dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar