GÖNCEK KÖYÜ HALKI PANKARTLA SESİNİ DUYURMAK İSTEDİ,AMA...

Emet Kabaklar köyü yangınında zarar gören 495 hektar alanda yapılan çalışmalar için vali ve milletvekilleri bölgeye akın ederken Göncek köyünün pankartlı talebi vardı.

GÖNCEK KÖYÜ HALKI PANKARTLA SESİNİ DUYURMAK İSTEDİ,AMA... Güncel

Emet Kabaklar köyünde 12 Eylül 2017 de meydana gelen yangında zarar gören 495 hektar alanan fidan ve tohum ekimi için protokol  Emetteydi.

            Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,Milletvekili Şükü Nazlı,Ahmet Tan,İl genel meclisi başkanı Musa Yılmaz,  Emete gelirken Göncek köyü halkımızda sorunlarına çare için pankart hazırladılar.

            Daha önce Yeniceköy yol ayrımından Göncek  köyüne ulaşan 3 km yolun asflat bakımı yapıalcağının söz verildiği köy halkı  köylerinde onca yetkili görünce seslerini direk duyurmak istediler. Pankart açılmasına izin verilmeyen köy halkının yol talebi üzerine bu yolun bu yıl programda olmadığı cevabını almak köylülerde hayal kırıklığına neden  oldu.

                        Emet ilçesine bağlı Göncek köyü Yeniceköy yol ayrımından itibaren 3km ‘lik yolu kırık dökük asfalt sebebiyle büyük tehlike arzediyor. Lise öğrencilerinin Emet’e, ilkokul öğrencilerinin Yeniceköye taşımalı götürüldüğü köyde, özellikle kış aylarından bu yol hayatı tehlike arzediyor.

Kütahya il genelinde 1450 km  köy grup yolları bulunurken bunun 400 km ‘lik kısmı sıcak asfalt yapılmıştı.İl genel meclisi başkanı Musa Yılmaz Geri kalan 1050 km yolun 500 km’sinin önümüzdeki 3 yıl içinde yapılacağını ifade ederken bu yollar arasında 3 km’lik Göncek yolunun bu yılda programda olmadığı öğrenildi.

            Emet köy yolları denilince vatandaşlar Göncek köy yolu yanında,Günlüce köyü Çamlıca mezrası (1 km),Kayı köyü sıcak asfaltı,Gürpınar köyü,Bahatlar köy yolu,Abaş köyü halklarıda  yollarının sıcak asfalt yapılmasını talep ediyorlar.

            İşte köyde açılmasına izin verilmeyen pankart;

 

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar