EMET VE HİSARCIK GENÇLİK MERKEZLERİNE 11 MİLYON TL BAKANLIKÇA ONAYLANDI

Ak parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı Emet ve Hisarcık ilçelerine yapılacak gençlik merkezlerinin 11 milyon tl ödeneğinin genel müdürlük ve bakanlıkça onaylandığını açıkladı.

EMET VE HİSARCIK GENÇLİK MERKEZLERİNE 11 MİLYON TL BAKANLIKÇA ONAYLANDI Güncel

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Emet ve Hisarcık ilçelerine gençlik merkezleri binaları yapılacağını söyledi.

2 ilçeye yapılacak olan merkezlerin toplam maliyetlerinin 11 milyon TL olduğunu dile getiren Nazlı, "Emet ve Hisarcık ilçe teşkilatlarımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz girişimler neticesinde bu iki ilçemize gençlik merkezleri kazandırıyoruz. Toplam maliyetleri 11 milyon TL olan Gençlik Merkezlerinin maliyetleri Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır. Bu iki önemli proje bu gün itibariyle Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu ve Enerji Bakanlığımız tarafından onaylanmış olup, ihalesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından en kısa zamanda yapılacaktır.

Emet ve Hisarcık Gençlik Merkezleri ile bölgedeki gençlerin serbest zamanlarını daha verimli kullanmalarını, bu sayede gençler başta kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları sağlanacaktır. Katıldıkları eğitim, etkinlik ve projeler sayesinde sosyalleşip arkadaşları, aileleri ve çevreleri ile daha barışık ve paylaşımcı olmalarına katkı sağlayacaktır. Gençlik Merkezindeki gönüllülük faaliyetleri sayesinde girişken, kendini ifade edebilen, projeler üreten, hayata dahil olan ve aktif rol alan bireyler olmaları hedeflenmektedir.Eti Bor İşletmeleri bölgede önemli ekonomik katkılar sağlarken ayrıca önemli bir istihdam kaynağı olmuştur.Bunun yanı sıra İşletme iki ilçemizdeki sosyal projelere de desteklerini sürdürmektedir. Emet ve Hisarcık Gençlik Merkezleri sayesinde sağlıklı ve kendine güvenen gençler yetişmesine katkı sağlayacak olan Eti Maden Genel Müdürlüğü’ne ve Enerji Bakanlığımıza bölgedeki vatandaşlarımız adına teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

            Ak parti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan’da okullar şehir Emet ilçesine gençlik merkezi kazandırabilmenin heyecanını yaşadıklarını beyanla şunları söyledi;” Emet Hisarlık tepesinde bulunan 10 dönüm arazi üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tip projelerinden yaklaşık maliyeti 6 milyon TL’yi bulan 3 bin150 metrekare arsa alanı üzerinde 2 bin 65 metrekare kapalı Gençlik Merkezimiz yapılacak. İçerisinde resim, müzik, plastik sanatlar işliği, kütüphane, iki derslik, kapalı spor salonu, çok amaçlı kullanım için 500 kişilik tiyatro salonu konferans salonu ve kafeterya bulunacak. Ayrıca merkezimizde idare odaları, bay bayan ve engelli genel soyunma duş ve lavaboları, jeneratör, yedek su depoları gibi teknik donanımları da bulunuyor. Bölgemize kazandırılacak bu güzel hizmet için Enerji bakanımız sayın Berat Albayrak, Etimaden işletmeleri genel müdürümüz  Serkan Keleşer, İşin başından beri takip ve desteklerini esirgemeyen başta Kütahya Milletvekilimiz  Şükrü Nazlı olmak üzere tüm Milletvekillerimize, Genel müdür yardımcılarımız Özgür Saç,Tabib Gülbay,Abdülaziz Ünal,Abdurrahmn Çelik ve   işletme müdürümüz Metin Arslan’a ,Parti il başkanlığımıza Emet halkımız adına teşekkür ediyorum “dedi.

           Emet belediyesince imar düzenlemeleri yapılan ve ot bedelleri yatırılan Hisarlıktaki 10 dönüm arazide gençlik merkezi yapımı için Milletvekili Şükrü Nazlı yoğun bir çalışam göstermişti. Ak parit Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan'da göreve geldikten sonra yakın takibe aldığı konuda milletvekilleri ile birlikte genel müdürlük bazında porjeyi takip ediyorlardı. Bugün alınan kararla Emet ve Hisarcık ilçelerimize birer gençlik merkezi yapımı Etimadne işletmeleir vasıtası ile gerçekleşecek. Böylece yıllardır Etimadenin bölgede sosyal yatırımı yapmadığı eleştirileride son bulmuş olacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar