98. YILDA 98 ÇOCUK MANGALA TURNUVASINDA BULUŞTU

TBMM'nin açılışının 98. Yıldönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Emet ilçesinde Mangala turnuvası düzenlendi.

98. YILDA 98 ÇOCUK MANGALA TURNUVASINDA BULUŞTU Güncel

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Emet ilçesinde  Mangala turnuvası düzenlendi.

Gazi Emet İlkokulu’nun organizatörlüğünde düzenlenen İlkokullar ve Ortaokullar Arası “GaziEmet İlkokulu Mangala Turnuvası”nın ilkokullar kategorisi 17 Nisan 2018 Salı günü,ortaokullar kategorisi 18 Nisan 2018 Çarşamba günü Gazi Emet İlkokulu bahçesinde 98 ‘er ilkokul ve ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğrenciler ilkokullarda 1. ve 2. sınıflar ile 3. ve 4. sınıflar, ortaokullarda 5. ve 6. sınıflar ile 7. ve 8. sınıflar olmak üzere 2’şer kategoride yarıştılar. Mangala turnuvasınakatılan yarışmacı öğrenciler; başarısızlık karşısında yılmamayı, başarı için sistemli vedisiplinli çalışmayı, kuralları anlamayı, kurallara uymayı, kazanmayı, kaybetmeyi, kazananıkutlamayı ve sabrı öğrenmenin yanında eğlenmeyi de ihmal etmediler.

               1ve 2. sınıflar kategorisinde 3 Eylül İlkokulu’ndan İrem Sena Özmen  birinci, GaziEmet İlkokulu’ndan Caner Gül ikinci, Ebrar Kurtkara’da üçüncü oldular. 3. ve 4.Sınıflar kategorisinde 3 Eylül İlkokulu’ndan Ömer Ekmekçi  birinci, Emirhan Aktay ikinci, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Tevfik Atasoy  üçüncü oldular.Ortaokullar 5. ve 6. sınıflar kategorisinde Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’ndanSüleyman Özay  birinci, Yenice Ortaokulu’ndan Nursima Özen ikinci, Yunus Emre İmamHatip Ortaokulu’ndan Mustafa Arıüçüncü oldular. 7. ve 8. sınıflar kategorisinde Gazi EmetOrtaokulu’ndan Zeynep Ulaş  birinci, Hande Can  ikinci, Hale Can üçüncü oldular.

             Turnuvada dereceye girenlere ödülleri Emet Kaymakam Vekili Hasan ÇiçekİlçeMilli Eğitim Şube Müdürü Meriç Özdemirel, Gazi Emet İlkokulu Müdürü HüseyinGüler  ile düzenleme komitesinde görev alan öğretmenler Mehmet Ali Sarıkaya, EsinSarıkaya, Ebru Işık, Serpil Budak, Burcu Saltıker ve Gülşah Altay tarafından verildi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar