EMET'TE KADIN DOĞUM UZMANIDA TAMAM,SIRA GENEL CERRAHTA

80. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü kuraları çekilirken ilçemize açılan Kadın doğum uzmanı kadrosuna doktor Aylin Güneş Gülcan atandı.

EMET'TE KADIN DOĞUM UZMANIDA TAMAM,SIRA GENEL CERRAHTA Sağlık

80. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü kuraları çekilirken ilçemize açılan Kadın doğum uzmanı kadrosuna doktor  Aylin Güneş Gülcan atandı.

                Emet ilçesinde uzun süredir boş bulunan Kadın doğum  uzmanı kadrosu bu atama ile doldurulurken, hastanede yandal sınavını kazandığı için ilçeden ayrılan genel cerrah dışında boş kadro bulunmuyor.

Ak parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu  bölge için büyük önem arz eden Emet yeni devlet hastanesinin etkin bir sağlık hizmeti vermesi için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi;

                “ Emet ilçemiz bölgeyede hitap edecek büyük ve modern bir hasatneye kavuşuyor. Geçici kabulleri başlayan hastanemizin tıbbi malzeme donanımları yapılırken boş kadorlarımızın tamamlanması içinde çaba gösteriyoruz.Emet ilçemizde yeni hastanemizle etkin bir sağlık kadrosu ile Emet ve Hisarcık ilçeleri halkalrımıza sağlık hizmeti vermek istiyoruz. Taleplerimize karşlık veren sağlık bakanımız ve genel müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz “dedi.

                Emet Ak parti İlçe başkanı Hüseyin Doğan da ilçemizde sağlık konusunda sürdürülen yoğun çalışmaların meyvalarını verdiğini beyanla açık kadroların hızla tamamlandığını belirtti.

Doğan uzun süredir ilçede Kadın doğum hastalıkları uzmanı eksiğinin bulunduğunu beyanla şunları söyledi;

” Emet ilçemizde sağlık adına önemli bir atılım içersindedir. Bir yandan  kısa bir süre sonra hizmete geçecek  olan yeni hastanemizin tıbbi donanımları,çevre düzenlemeleri yapılrken diğer yandan eksik kadrolarımız için Ankara nezdinde yoğun çalışmalar içindeyiz.Milletvekillerimizle beraber Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız girişimler neticesinde hemen hemen her atamada ilçemize doktor kazandırıyoruz. En son da ülke genelinde kadro sıkıntısı yaşanan kadın doğum uzmanı konusundada gerkeli kadromuz açtırılmış ve bir doktorumuzun  görev alması sağlanmıştır.Hastanemizde şuan Genel cerrah kadromuz mevcut doktorumuzun yandal sınavları sebebiyle boş bulunmaktadır. Genel cerrahımızda ataması yapılana kadar il sağlık müdürlüğümzce görevlendirlmeler ile tamamlanmaktadır. İlçemize sağlık konusundaki çalışmalarda destekleri için sağlık bakanımıza, Sağlık hizmetleri genel müdürlüğümüze, daire başkanlarımıza, Kütahya Milletvkeillerimize, parti il başkanlığımıza Emet halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz”dedi.

Halen Emet devlet hastanesinde İç hastalıkların da aynı zamanda hastane başhekimi olan Uzman Dr. Rukiye Kara ,Kübra Habir ve  Dr.Ahmet İlbay olmak üzere 3  Dahiliyeci doktorumuz;

            Anestezi Uzman doktorumuz Bilge Şencan,Çocuk hastalıkları doktorumuz Sare İlbay,Aile hekimi Hakan Akdemir,Acil servis doktorlarımız Duygu Acar,Berna Sağdıç,Cumali Çetin,Serdar Kaplan,Muhammed Alperen Bardakçı,Mehmet Tarhanacı olmak üzere 6 pratisyen,6 uzman doktorumuz  görev yapıyor.

                Kadın doğum uzmanımızında hastanemizde göreve başlaması ile uzman

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar