EMET'TEN MİLLETVEKİLLİĞİNE 4 ADAY

24 Haziran erken genel seçimleri için partilere aday adaylık başvuruları devam ederken Emet ilçesinden 4 hemşehrimiz milletvekili adayı oldu.

EMET'TEN MİLLETVEKİLLİĞİNE 4 ADAY Siyaset

24 Haziran erken genel seçimleri için partilere aday adaylık başvuruları devam ederken Emet ilçesinden 4 hemşehrimiz milletvekili adayı oldu.

                Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı dernek başkanlığı görevinden ayrılarak Ak partiden Kütahya Milletvekili aday adayı oldu. Elmacı adaylığı ile ilgili basına yaptığı açıklamada  sadece bölgemizin değil, Kütahya’nın  hak ettiği hizmeti alması ve Kütahya halkının hizmet beklentilerine cevap vermek için aday olduğunu söyledi. Elmacı Kütahyanın gelişmesinin tüm ilçeleri ile beraber organize bir ekonomik  atılımı gerçekleştirmekle  mümkün olduğunu beyanla;” Her ilçemizin kendine has özelliklerini değerlendirecek, siyasi prestije göre değil,akla göre yatırımlarla Kütahyamızı ilçelerimizle beraber kalkındırmak için çalışacağız “dedi.

                25 ve 26. Dönem Kütahya Ak parti Milletvekili aday adayı olan Tuğba Mecit’te 27. Dönemde Ak parti Kütahya Milletvekilliğine aday oldu. Ak parti genel merkezine müracatını yapan Mecit genel merkezlerinin mecliste 34 bayan vekil bulundurmakla kadınlara en çok temsil yetkisi veren parti olduğuna dikkat çekerek;” Allah nasip ederse, bir çok alanda görev aldığım AK Parti’de edindiğim birikimleri, Kütahya halkına hizmete dönüştürmek istiyorum. Meclsite Kütahyalı kadınlarımızın sesi olacağım.Şimdiden bu nadide Kütahya ilimize hizmet için yola çıkan tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”dedi.

            Yıllardır Kütahya iş dünyasında hizmet veren,aynı zamanda mali müşavir İsmail Tosun  Ak partiden Milletvekili aday adayı oldu.Tosun, kurulduğu günden bu güne içersinde bulunmaktan gurur duyduğu partisinden şimdi hizmet vermek için aday olduğunu belirterek;””Kurulduğundan beri içerisinde bulunmaktan onur ve şeref duyduğum Ak Parti ailesinden 27. Dönem Kütahya Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurumu bugün yapmış bulunmaktayım. Uygun görüldüğü takdirde başta KÜTAHYA halkı olmak üzere milletimize hizmet etmekten onur duyacağım.”dedi.              

                Dumlupınar Üniversitesi yapı daire başkanlığında şube müdürlüğü görevinden istifa eden hemşehrimiz Ahmet Hamdi Oktay’da Ak partiden Kütahya Milletvekili aday adayı oldu. Gazetemizi ziyaret eden Oktay, memlekete hizmet için yola çıktıklarını beyanla ;” Görev verilirse yıllardır hizmet verdiğimiz Kütahyamıza ve ilçelerimize mecliste hizmet vermek istiyoruz. Yıllardır edindiğimiz bilgi,ve tecrübelerimizi memleketimize hizmete dönüştürmek için çalışmak sevdası ile yola çıktık.Rabbim hayırlısını versin “dedi.

Emetlilerin beklentisi bu seçimde 5 Milletvekili seçecek olan Kütahya listelerinde Emetli bir adayın listelerde yer bulması.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar