CHP ADAYLARINI TANITTI

4 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. Dönem Kütahya Milletvekili aday adaylarını kamuoyuna tanıttı.

CHP ADAYLARINI TANITTI Siyaset

24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. Dönem Kütahya Milletvekili aday adaylarını kamuoyuna tanıttı. Toplantıda konuşan aday adayları hedeflerini anlatarak Kütahya ve Türkiye için çalışacaklarını vurguladılar

CHP Kütahya İl Teşkilatında yapılan toplantıya, 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları Şeref Han, Zeliha Aksaz Şahbaz, Ali Fazıl Kasap, Mehmet Aydın Uzun, Rıdvan Çakır, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, il ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kütahya yeni İl Başkanı Makbul Sarı, “CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti Millet İttifakı adı altında ittifak kurdular. Bu süreçte inşallah Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı ve Millet İttifakını da iktidara getirip ülkenin önünü açıp tekrar demokratik parlamenter sisteme geçeceğiz” dedi. Sarı’nın ardından aday adayları kendilerini tanıtarak hedeflerini anlattılar.

ŞEREF HAN FARKINI

YİNE ORTAYA KOYDU

Geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanlığı ve Milletvekili adayı da olan Avukat Şeref Han, yaptığı konuşmada yine farkını ortaya koydu. Han’ın konuşmaları partililer tarafından da büyük alkış topladı. Han açıklamasında “ Şimdi Türkiye Cumhuriyetinin bir Anadolu ihtilaline ihtiyacı var. Çünkü hakkı hakim kılmak, çünkü artık ahlakın ahlaksızlığı yenmesi lazım. Biliyorum, Kuvayi Milliyecilerin, Atatürk’ün ve Atatürk’ün arkadaşlarının kurduğu fabrikalar gitti. Ellerimizle, dişimizle, tırnağımızla kurduğumuz tersaneler ve sanayi tesisleri, eğitim kurumları gitti. Biz adalet istiyoruz, siyasete bulaşmış yargı istemiyoruz. Bir tek CHP’li de dahil olmak üzere siyasetle işi olmuş yargı mensubu bırakmayacağız.  Aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli adaylar. Sıralamanın hiçbir önemi yok. Benim ülkem demokrasisiyle, adaletiyle, kalkınmasıyla ve eğitimiyle tanınmalı. Hurafesi, üç kağıdı ve dolandırıcı ile tanınmamalı. Başaracağız, buna inanıyoruz” dedi.

‘KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ’

Aday adayı Avukat Rıdvan Çakır ise  “Kütahya’da CHP artık yok sayılmayacak. Gençliğimizin verdiği güçle, ittifak doğrultusunda karış karış, köy köy bütün Kütahya’yı gezeceğiz. Bu kez bir vekil değil, birden fazla vekil amacımız olacak. İlerleyen süreçlerde projelerimizi açıklayacağız. Karşınıza çok güçlü bir şekilde çıkarak, Kütahya’dan iktidara geleceğiz” dedi.

‘HEP BİRLİKTE YOLA ÇIKACAĞIZ’

Dr. Ali Fazıl Kasap ise 25 yıldır Kütahya’da olduğunu ve doktorluk yaptığını kaydederek “500 bin çocuğa elim değişmiş. O çocuklara gösterdiğim hassasiyet konusunda herhâlde Kütahya’nın aşinalığı vardır. Kütahya’da alnımı gere gere gezebilirim. Buraya vermiş olduğumuz hizmeti daha üst bir boyuta çıkarmak istiyoruz. Kütahya’nın ve Türkiye’nin sorunlarını biliyoruz. Kütahya, şeker fabrikasından tutun da bütün kamu iktisadi teşekkülleri satılmış, rasgele hizmetler almış, sağlık ve eğitim konusunda mağdur olmuş, ulaşım konusunda vaatlerin verildiği ancak tutulmadığı bir şehirdir. Tüm bu mağduriyetlerin ötesinde Türkiye genelinde de haksızlık ve adaletsizlik hakim. Bunların hepsinin bertaraf edilmesi ve demokrasinin hakim kılınması için hep birlikte yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.

YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz ise konuşmasında 2011 yılında siyasete girdiğini ve o günden buyana var gücüyle çalıştığını kaydederek şunları ifade etti; “Bu zaman kadar hep birlikte omuz omuza çalıştık. Referandumla hileli bir şekilde geçirilen darbe anayasasıyla birlikte ülkemizin geleceği halkımızdan alınarak, bir kişinin iki dudağı arasına bırakıldı. Bugün CHP olarak çok ciddi bir görev üstlenmiş bulunuyoruz. CHP olarak, halkımızla omuz omuza vererek, hiçbir ayrımcılık gözetmeden geleceğimizi, laik, demokratik ve hukuk devleti olarak yeniden inşa edeceğiz. Yolumuz açık olsun.”

GÜNEŞ GİBİ DOĞACAĞIZ

2015 yılında CHP Kütahya Milletvekili adayı Mehmet Aydın Uzun, “Ayağa kalkın, sokağa inin ve 24 Haziran’a kadar çalışalım, koşalım. Sıralama ne olursa olsun. Kanımın son damlasına kadar CHP’yi iktidar edene değin koşacağım ve kazanacağım. Geçmiş dönemler Kütahya’nın makus talihini yıkamadık. Bu makus talihi 24 Haziran’da yıkacağız. Benim adım umut, soyadım güneş, 24 Haziran’da bir güneş gibi milletvekili aday adayı arkadaşlarımla Kütahya’mızın üzerine doğacağız” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar