EMET'TE OKUR YAZAR ORANI YÜZDE 98

Emette açılan okuma yazma kursunda belge almaya kazanan 32 kursiyer belgelerini Kaymakam Çiçek!ten aldı.

EMET'TE OKUR YAZAR ORANI YÜZDE 98 Güncel

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek tarafından okuma yazma kursunu bitiren 32 kursiyere belgeleri verildi. 65 yaşında okuma yazma öğrendiğini ve bunun kendisi için büyük bir nimet olduğunu belirten Medine Dilsiz, "Kaymakamımıza, bu işe vesile olan tüm müdürlerimize, öğretmenlerimize teşekkürlerimi arz ederim. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, onun elini ayağını öpmek isterim. 65 senedir okuma yazmayı öğrenmeyi çok istiyordum. Bana bir nimet oldu" dedi.

"Cumhurbaşkanımız ve eşleri Emine Erdoğan'dan Allah razı olsun"

Suriye'den Emet'e evlilik yoluyla gelip yerleşen ve hem Türkçe, hemde okuma yazma öğrenen Umeyya Alena, "Cumhurbaşkanımız ve eşleri Emine Erdoğan'dan Allah razı olsun. Allah Türkiye'ye savaş ve güçlük göstermesin" dedi.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek çiçek,"Cumhurbaşkanımızın ve eşlerinin himayelerinde okuma yazma seferberliğinin başlatıldığı bir dönemde, Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluk üstlenip yüzde 100 okuma yazma oranına ulamak için çaba sarf etmektedirler. Emet ilçemizde de halkımız okuma yazma seferberliğine katılmış ve tatmin edici nitelikte ve sayıda öğrenim sağlanmıştır" diye konuştu.

Etkinliğe katılan Emet belediye başkanı  Mustafa Koca ise şunları söyledi;"Bugün güzel bir açılışı gerçekleştirdik.Halk eğitim merkezimizin faaliyetlerini ve okuma yazma seferberliğinin diploma dağıtım töreni vardı. Emet'te halkın yüzde 98'i okuma yazma biliyor. Bunu yüzde 100'e tamamlamak için başlatmış olduğumuz okuma yazma kurslarımızın sertifikalarını verdik. Okuma yazma seferberliğini başlatan başta Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan'ave emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. "dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar