YOK BÖYLE BİR YARIŞMA!

Genç Afet gönüllüleri yarışmasında Emet,Çavdarhisar, Hisarcık ilçeleri öğrencileri hem eğlendiler hem öğrendiler...

YOK BÖYLE BİR YARIŞMA! Eğitim

Emet Kaymakamlığı, Emet Belediyesi, Emet ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adli Bilimciler Derneği, Emet Termal Resort Oteli, AFAD Kütahya İl Müdürlüğü ve Ecdad Dernekleri işbirliği ile düzenlenen “Genç afet gönüllüeri yarışıyor” etkinliği farklı bir yarışmaya evsahipliği yaptı.

            Adli bilimciler derneği başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı’nın sunumlarında  yarışma programına katılan öğrenciler ve  eğleneke öğrenip,bilgilerini tazelediler.Yarışma öncesi öğrencilere Afad şapka ve tişörtleri dağıtıldı. Yarışmanın yapıldığı salonda ise Afat Kütahya il müdürlüğünce hazırlanan afiş,pankart ve kurtarma görevlileri maketleri büyük ilgi gördü.

Yarışmaya Kütahya merkez  Emet , Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerinden 7 okul katıldı.  Afet konulu bilgi yarışmasına Kütahya Akşemsettin    Kız Anadolu lisesi,  Gazi Emet Mesleki ve teknik Anadolu lisesi,Hisarcık 15 Temmuz şehitleri  Anadolu Lisesi,Cevizdere şehitleri mesleki v e Teknik Anadolu lisesi,Çavdarhisar mesleki ve teknik Anadolu lisesi,Gazi Emet Anadolu lisesi,Emet Anadolu imam hatip lisesi katıldı.

 Yarışma öncesi öğrencilere Afet konusunda geniş kapsamlı bilgiler verildi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada 3’er kişilik gruplardan oluşan 7 okulun öğrencilerine, güncel ve geçmişte yaşanan deprem, afet ve doğa olayları hakkında sorular soruldu.  Snucu Hancı’nın yarşmacıların bilemediği bazı sorulaır salonda bulunan öğrencilere yöneltti. Doğru cevaplar veren izleyicilerde çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. Emet kaymakamlığı,Emet belediyesi, Afad ve Emet termal resortun hazırladığı hediyeler yarışmaya katılan tüm okullara hediye edildi.

30 sorudan oluşan yarışma sonunda Gazi Emet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi birinci, Hisarcık 15 Temmuz Anadolu Lisesi ikinci, Cevizdere Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Dereceye giren okullara ödülleri Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Koca ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre tarafından verildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar