EMET'TEN 289 HİSARCIKTAN 74 İMZA

Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen kişiler için yeni getirilen imza kampanyasına Emet ve Hisarcıklı seçmenler de katıldı.

EMET'TEN 289 HİSARCIKTAN 74 İMZA Siyaset

 Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen kişiler için yeni getirilen imza kampanyasına Emet ve Hisarcıklı seçmenler de katıldı. Emet’ten 289, Hisarcık’tan ise 74 seçmen Emet İlçe Seçim Müdürlüğü’ne gelerek imza verdi. Verilen imzalarda aslan payını ise Saadet Partisi Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel KARAMOLLAOĞLU aldı.

            4-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında imza veren seçmenlerin çoğunluğu SP Adayı KARAMOLLAOĞLU için imza verirken, SP İlçe Teşkilatının, özellikle de İlçe Başkanı Mehmet HAMAMCI’nın çok sayıda kişiyi imza için İlçe Seçim Başkanlığı’na bizzat getirdiği görüldü.

            Temel KARAMOLLAOĞLU’ndan sonra ise en çok imzayı İYİ Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral AKŞENER aldı. Vatan Partisi Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu PERİNÇEK ise AKŞENER’i takip etti. Ancak PERİNÇEK’in Emet ve Hisarcık’tan aldığı imza az sayıdaydı. Adalet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Vecdet ÖZ’e ise Emet ve Hisarcık’tan imza veren olmadı

           Ancak imza verenlerin büyük çoğunluğunun Cumhuriyet Halk Partili olduğu bilinen seçmenlerden olması dikkat çekti.   

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar