İŞTE GÜNÜN EN ANLAMLI ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Emet müftülüğü hafızlık okulu etkinliğinde günün en anlmalı hediyesi yeni hafızlardan geldi

İŞTE GÜNÜN EN ANLAMLI ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ Eğitim

Emet Müftülüğü'nde hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan Mediha Hastürk, Anneler Günü'nde hafızlık töreni düzenleyerek, törenden habersiz annesine en güzel hediyeyi verdi. Emet Belediyesi Konferans Salonu'nda kızının Anneler Günü'nde kendisi için hazırlattığı sürpriz hafızlık töreni karşısında oldukça duygulanan anne Gamze Hastürk, kızına sarılarak başarılarının devamını diledi. Salonda bulunan akrabaları ve Emet hafızlık kursu öğrencilerinin de katıldığı törende, hafızlık pastası kesildi ve genç hafız Mediha Hastürk'e yakınları ve Emet Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Emet Müftüsü İsmail Temur, yaptığı açıklamada, ''Hafız kızımız Mediha Hastürk, hafızlığını bitirdikten sonra Anneler Günü olması sebebiyle, annesine böyle bir sürpriz yapmak istedi. Bizde böyle bir programa iştirak ettik. Kızımızı tebrik ediyoruz. Gerçekten bu annesi için de güzel bir ödül oldu. Emet'te 2014 yılında başlattığımız hafızlık programımızın neticelerini almaya başladık. Bu kızımız, kızlarda 5. yetişen hafızımız. Erkeklerde de 8. fafızımız oldu. İnşallah hafızlıkta Emet'i merkez yapma düşüncesiyle başladığımız bu programımızda Rabbimiz güzel neticeler almayı bize nasip eder'' dedi.
Hafızlık tacını takın Mediha Hastürk, yaptığı açıklamada, ''Bugün anneme, Anneler Günü için sürpriz bir program yaptık. Bugün hafızlığımı tamamladım. Allah'ıma binlerce şükürler olsun. Üzerimde emeği geçen hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Emet Müftülüğü'ne de ayrıca teşekkür ediyorum. Bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun'' diye konuştu.
Kendisinin böyle özel bir günde maneviyatı çok yüksek bir hediye aldığını belirten Anne Gamze Hastürk, ''Benim için en güzel anneler günü hediyesi kızımın hafızlık programı oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun'' ifadelerini kullandı. Yunus Daşdemir/Yasin Tunçer

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar