HOCALARDAN EMET HANINDA HAYAL KIRIKLIĞI

Prof.Dr. Hamit Hancı ve Halk sağlığı uzmanı Prof.Dr. Recep Akdur Emet hanını ilçeye kazandırılamamış olmasından dolayı duydukları hayal kırıklığını ifade ettiler.

HOCALARDAN EMET HANINDA HAYAL KIRIKLIĞI Güncel

Afete hazırlık paneli için Emet ilçesine gelen Adli bilimciler derneği başkanı Prof.Dr. Hamit Hancı ve Halk sağlığı uzmanı Prof.Dr. Recep Akdur Emet hanını ilçeye kazandırılmamış  olmasından dolayı duydukları hayal kırıklığını ifade ettiler.

                Emet ilçesinde düzenlenen panelde konuşmacı olarak  yer alan 2 profesör, Milli mücadele döneminin sembol mekanlarından birisi olan ve Dr Fazıl Doğan’ında karargah olarak kullandığı Emet hanının mutlaka ilçeye kazandırılarak müze haline getirilmesi  gerekitğini ifade ettiler.

                Geçen yıl Uyuşturucu konulu konferasnalr içinde Emet ilçesine gelen profesörler, handa poz vererke ulusal basın aracılığı ile Emet hanını gündeme getirmişlerdi.Bu yıl yapılan etkinlikte de yeniKaymakam Hasan Çiçek ve Belediye başkanı Mustafa Koca’ya  bu talebi ilettiler.

Prof Hancı”Milli mücadelenin sembol işsimlerindne Dr. Fazıl Doğan gibi bir[i] değerin Emet ilçesinde müdafa cemiyeti kurması ile adına bir değerdir. Ama maalesef Emet ilçesi bunu değerlendiremiyor. Emet hanı mutlaka ilçenin ortak değeri haline getirilerek Milli Mücadele müzesine dönüştürülmelidir “dedi.

Prof. Akdur’da  Dr Fazıl Doğan’ın ilçede yaşadıklarını anıları halinde kaleme aldığını,Kültür bakanlığınını ise kitaplaştıracağı müjdesini aldıklarını belirterek;” Bu Emet adına br fırsattır. Hem ilçenin tanıtımı hemde milli mücadele dönemine saygı adına bu han Emet’e kazandırılmalıdır.dedi.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar