EMET’TE RAMAZAN GÜNLERİ

Emet ilçesinde Ramazan ayının gelmesi İle birlikte günlük yaşam büyük oranda değişti.

EMET’TE RAMAZAN GÜNLERİ Güncel

Emet ilçesinde Ramazan ayının gelmesi İle birlikte günlük yaşam büyük oranda değişti.

                İlçede işyerleri  daha geç saatlerde açılırken, sahur bekleme adeti bu yılda devam ediyor. Terahvilerde camiler dolup taşarken, ramazaniyelik alışveriş dükkanlarında hareketlililk gözlemleniyor.

                Emet kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma vakfı ve Emet belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Hükümet önündeki iftar çadırında çok sayıda vatandaş ve öğrencilerimiz iftarlarını yapıyor.Yine Ramazan iftar çadırı ve evlere sıcak yemek servislerinde Babukbeyaşevi mihmandarlık yapıyor.

            Emet belediye başkanı Mustafa Koca Ramazan ayında her yıl olduğu gibi toplu iftar programı, sosyal etkinliklerinde yapılacağını ifade ederken;” Kaymakamlığımız Sosyal yardımlaşma vakfı işbirliği ile ramazan çadırımız her ramazanda olduğu gibi meydanda kuruldu. Günlük iftar yemeği bu çadırımızda verilecek. Halkımızla birlikte gelenekselleşen toplu iftarımızı yapacağız. Belediyemiz ekipleri, Ramazan ayında koordineli olarak 7-24 görevde olacaklar. İtfaiyemiz,zabıtamız,temizlik işlerimiz,hamam işletmelerimiz ve tüm servislerimiz Emet halkımızın huzurlu bir ramazan geçirmesi için görevde olacaklar” dedi.

         İlçede Ramazan’ın ilk günü yaşanan su sıkıntısına değinen başkan Koca su depo ve ya nakil hatlarında herhangi bir arıza olmadığını  yaşanan enerji sıkıntısından dolayı depoalrdna ilçeye su basılamamasından  kaynaklandığını ifade ederek;”Köprücek mevkimizde yıldırım düşmesine bağlı meydana gelen trafo arızası Elektrik ekiplerimizce  2 defa değiştirilmişti. En son yeniden trafo arızası olunca bu bölgede elektrik kesintisi yaşandı. Köprücekteki su kaynaklarımıza 6 noktadan su aktarımı yapılıyor. Jenaratör kullanımı  içinse 6 noktaya koymak  gerekiyorki,bu çözüm sağlamıyor. Her jeneratör su naklini yaparken ayrı çalıştırıp aktarmak ve ilçeye su  vermek gerekiyor. Kalıcı çözüm ise yeni projemizle tüm alt yapı yenilenirken ilçeye kurulacak 3-4 depodur. İçme suyu projemizi artık teslim aşamasında.İnşallah  bu çalışmalarımız tamamlandığında ilçemizin altyapısı komple mderleştirilmiş olacak.Su sıknıtılarının nedeni teknik arılzarımız değil,enerji hatlarındkai teknik arızlardır dedi.

Başkan Koca mübarek Ramazan ayına ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirttiği açıklamasında Ramazan Ayı sadece oruç tutmak, sahura kalkmak değildir. Hoşgörünün, barışın, sevginin, yardımlaşma ve paylaşmanın ayıdır. Ramazan Ayının ülkemizde yaşanan acı olayların geride kalması için milletçe bütünleşeceğimiz, barışın etrafında kenetleneceği bir fırsata dönüşmesi temennilerimle tüm halkımıza hayırlı ramazanlar diliyorum “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar