TÜRKİYEDE AÇILACAK 10 OKULDAN BİRİ EMET'E

Türkiyede açılacak olan 20 adet Maden teknolojisi ve doğal kaynaklar lisesinden biri Emet ilçesine yapılıyor.

TÜRKİYEDE AÇILACAK 10 OKULDAN BİRİ EMET'E Eğitim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji alanındaki nitelikli personel açığını gidermek için başlattığı  “Milli Enerji Eğitim Hamlesi” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile aralarında Kütahya Emet’inde  de bulunduğu 9 ilde 10 adet Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji lisesi açılması protokolü imzalandı.

Yapılan protokol ile Türkjiyede 10 tane yapılacak  olan Tabi kaynaklar lisesinden birisi 16 derslik,100 öğrenci kapasiteli pansiyon,kapalı spor salonu olmak üzere Emet ilçesinde yapılacak.

Protokolün imzaladığı müjdesini Akparti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan verdi. Başkan Doğan açıklamasında Nurol enerji tarafından 16 derslikli okul,atölyeler,100 kişilik pansiyon  ve kapalı spor salonu yapılacağını duyurdu.

Başkan Doğan’ın açıklaması şöyle;

“Bor madenini başkenti Emetimize maden teknolojisi ve Doğal kaynaklar lisesi kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Projenin Emet’e Kazandırılmasında büyük emekleri olan Kütahya Milletvekilimiz Sayın İshak GAZEL’e şükranlarımızı sunarız.  Enerji bakanımıza milli eğitim bakanımıza Emet ilçe Kaymakamımız Hasan Çiçek e ,Mili eğitim camiamıza ve ilçe gençlik spor müdür vekilimize de teknik bilgi işlem  desteklerinden dolayı teşekkür ederim.  İLİMİZE VE İLCEMİZE HAYIRLI OLSUN…

 Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız  Sayın Berat ALBAYRAK, mesleki ve teknik eğitim işbirliği kapsamında doğal kaynaklar sektörünün ihtiyacının karşılanmasına yönelik Maden Teknolojisi ve Doğal Kaynaklar Alanında Mesleki Teknik Anadolu Lisesin yapımının gerçekleştirilmesine ilişkin protokolü Nurol Holdin A.Ş. ile 16.05.2018 tarihinde imzalayarak yürürlüğe aldılar..
Protokol kapsamında Nurol Enerji tarafından İlçemiz Emet’e yapılacak olan lise bünyesine 16 derslik okul binası ve atölyeleri ile 100 öğrenci kapasiteli pansiyon ve kapalı spor salonu yapılacak. “dedi.

Türkiye genelinde yapılacak  olan 10 okuldan birinin Emet ilçesine yapılacak olması Emet halkında memnunluk yarattı. Kütahya’da maden  deyince ilk akla gelen Bor madeni ve en çok rezervi olarak Emet ilçesi akla geldiğinden bu okulun Emet ilçesine yapılması beklentileri boşa çıkmadı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar