AFRİN ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANINA NEDEN ÇİT ÇEVRİLMİYOR?

Emet ilçesinde Afrin şehitleri için oluşturulan hatıra ormanı koruma altına alınmayınca talan olmaya başladı.

AFRİN ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANINA NEDEN ÇİT ÇEVRİLMİYOR? Güncel

Emet ilçesinde Afrin şehitleri için oluşturulan hatıra ormanı koruma altına alınmayınca talan olmaya başladı.

Emet belediyesi,Emet orman işletmesi, Emet Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Emko işbirliği ile düzenlenen Afrin şehitleri hatıra ormanı oluşturulmuştu.

Yediden yetmişe daha çok kadınlarımızın,hafızlık okulu hafız kızlarımızın, öğrencilerin diktiği fidanlar  etrafı çitle örülüp koruma altına alınmadığından tarumar olmaya başladı.Çitle çevrilmeyen alanda başta küçük ve büyük baş hayvanlar olmak üzere,araçla girilmesi nedeniyle fidanlar bozuldu.

,

Yapılan çalışmalar ile Emet Orman İşletmesi,Emet belediyesi ve Emko işbirliği ile kadınlarımızın oluşturmak istediği hatıra ormanı Orman işletme müdürlüğümüzce çitle çevrilip koruma altına alınmadığından yok olmaya başladı.

500 karaçam fidanının dikildiği Orman müdürlüğü koruma alanındaki hatıra ormanında  80 yaşındaki Zahide ninenin de bizzat gelerek fidan dikmişti.

Vatandaşlar  başta Orman işletmesi olmak üzere gerekli tedbirlerin alınması ve Afrin şehitlerimizin adını taşıyan   hatıra ormanımızın adına yakışır şekilde yaşatılması talep ediliyor.

Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı’da çektiği videoyu sosyal medyada paylaşarak, alandaki tarumaru,ve çitle korunması gerektiğini vurguladı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar