EMET İFTARINDA GÜNDEM TAVŞANLI VE BÖLGEDEN VEKİL ADAYI OLMAMASIYDI

TTSO' Emet ilçesinde verilen iftarda Emet ve Hisarcık bürokratlarını,siyasilerini,işadamlarını ve stklarını bir araya getirdi.

EMET İFTARINDA GÜNDEM TAVŞANLI VE BÖLGEDEN  VEKİL ADAYI OLMAMASIYDI Güncel

Tavşanlı Ticaret ve sanayi odası Emet ilçesi bürokratlarını,siyasilerini,iş adamlarını ve stk temnsilcilerini iftarda buluşturdu.

                Emet termal resort Emeti Hatun salonunda gerçekleştirilen iftar programına Tavşanlı Ticaret ve Sanayi odası başkanı Davut Efe evsahipliğinde  Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Hisarcık kaymakamı Tuncay Karataş,Emet belediye başkanı Mustafa Koca,Hisarcık Belediye başkanı Fatih Çalışkan, Ak parti ilçe başkanı Hüseyin Doğan,Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit,Chp ilçe başkanı Fevzi Şen,Saadet partisi Mehmet Hamamcı Emet oda başkanları,bürokratlar, ticaret odası mensubu esnaflar katıldı.

                Toplu iftarın ardından günün anlam ve önemine binaen konumayı Tavşanlı ticaret odası meclis başkanı İlhami Aydın yaptı.  Kudüs’te Filistinli Müslümanlara karşı terör devleti İsrail’ilin yapmış olduğu  katliamı kınayarak başlayan başkan Aydın şunları söyledi;

                “Ticaret odası  olarak ortaklarımızın yasal  sorumluluklarının takibi kadar üretimde, sanayileşmede, istihdamda, turizmde  katma değeri yüksek olan işgücüne değüer katan proje ve programlarda  paydaşlarımızla güç birliği yapıyoruz.Genek ekonomik değerlerimizin  sıkıntılı olduğu bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin kalıcı olmaması yaşadığımız bu coğrafyanın daha yaşanabilir olmasın      ı sağlamak zorundayız” dedi.

                27.dönem Milletvekili seçimlerinde Kütahya coğrafyasının %35’ini barındıran Tavşanlı ilçesinden özellikle iktidar partisinden aday bulunmamasının Tavşanlıda yarattığı üzüntüyü dile getiren başkan Aydın;”24 Haziran seçimleri nedeniyle yaşadığımız süreçte Kütahya coğrafyasının  %35’ini barındıran Tavşanlı  ve bölgemiz siyasi anlamda 27. dönem  Millet meclisimizde temsil edilemeyecek olması Tavşanlı iş dünyasını ve halkımızı derinden üzmüştür. Bir kez daha anladık ki  el birliği ,gönül birliği ve ortak akılla hareket edip bu olumsuzluğu normalleştirmeliyiz.” dedi.

 

                Gecede konuşan Emet kaymakamı Hasan Çiçek Emet ve Hisarcık bölgesinin maden,turizm orman potansiyeline ve yarattığı katma değerin bölgesel değerlendirilmesi adına  iş dünyasını bölgeye yatırıma davet etti.Kaymakam Çiçek, sağlanan katma değerin Kütahya dışında başka illerce değerlendirildiğini belirtirek bölgenin değerlerinin hep birlikte çalışarak, bölgesle kalkınmaya dönüştürülmesigerektiğini belirtti.

                Emet Kadın girişimi işletme ve üretim kooperatifi Emko günün anısına Tavşanlı ticaret odası başkanı Davut Efe’ye çini vazo takdim ederken,  Emko yönetim kurlu üyesi Neslihan Türe  kooperaitflerinin yaşaması adına desteklerini esirgemeyen Emet kaymakamlığı ve Emet belediyesine teşekkür etti.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar