EMET BALIK VE PEYNİR PAZARI AÇILDI

Emet ilçesinde Belediye tarafından yaptırılan Balık pazarı ve süt ürünleri pazarı hizmete açıldı.

EMET BALIK VE PEYNİR PAZARI AÇILDI Güncel

Emet ilçesinde Belediye tarafından yaptırılan Balık pazarı ve süt ürünleri pazarı hizmete açıldı.

         Emet sanayi caddesinde hizmete geçen balık pazarının üst katı ise, peynir zeytin satıcılarına ayrıldı. Balık pazarınını üstüne ve karşısına köylü pazarında bulunan satış reyon tezgahları konurken, özelliğkle balık pazarı vatandaşların takdirini topladı.
         Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, yaptığı açıklamada, ’’Vatandaşlarımıza hijyenik ve sağlıklı ir ortamda hizmet verilmesi için yaptığımız Balık, süt ürünleri ve tahıl satılacak pazarımızı hizmebte açtık. Amacımız gerek görüntü yönünden gerekse sağlık yönünden halkımızın gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmesini sağlamak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun’’ diye konuştu.

            Bu arada Salı pazarında tezgah açan zeytin satıcıları yeni gösteirlen yeri beğenmeyerek eski yerlerinde tezgah açmak istediler. Zabıtanın izini vermediği zeytin satıcıları kararı protesto ederek tezgah açmadılar. Zeytin satıcıları,yıllardır alışılagelmiş yelrerinde satış yamak istediklerini, yeni yerde satışlarının düşeceğini ifade ederken, belediye yetkilileride sağlıklı denetim ve hijyenik ortam için buna müsaade edilmeyeceği ve yeni yerde tezgahların açılmasına iziğn verileceğini ifade ettiler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar