KEYFE KEDER SEFER İPTALLERİ VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR

Şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerin keyf ekeder sefer iptalleri vatandaşları mağdur ediyor.

KEYFE KEDER SEFER İPTALLERİ VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR Güncel

Emet’ten Ankara ve İstanbula giden, ve aynı güzergahtan Emet ve Hisarcık ilçelerine  gelen otobüslerin yolcu az olduğu gerekçesi ile ya Kütahyada yada Tavşanlıda  kalması vatandaşları mağdur ediyor.

                Özellikle Ankara ve İstanbuldan, ve bu güzergahtaki araçlarla Kütahya ve Tavşanlıdan Emet ilçesine gelmeye çalışan yolcular, bazı zaman İstanbul,bazı zaman Ankara araçlarının Emet seferlerinin iptali ile mağdur duruma düşüyorlar.

                Kütahya As tur firması ile genelde  Emet ve Hisarcık ilçelerine  Ankara ve İstanbul seferlerinin iptal edilmesi ile mağdur duruma düştüklerini belirten vatandaşlar firmanın sefer saatlerine uymasını ve seferlerin düzenli yapılmasının kontrol edilmesini talep ediyorlar.

                Hergün Emetten Ankaraya sabah 10.45  gece 23.15,İstanbula ise sabah 07.30 gece 22.00 saatlerinde; Ankaradan  Emete  öğlen 14.00 akşam 18.30; İstanbuldan ise sabah 10.30 Gece 12’de direk Emet ve Hisarcığa gelen araçlar  ilçelere geçen yolcu sayısı az olunca Tavşanlıda veya Kütahyada kalınca  halk  mağdur oluyor.  Vatandaşlar  firmaların güzergah saatlerine ve güzergaha uyma zorunluluğu olan firmanın görevini yerine getirmesi, yetkililerden ise kontrollerinin yapılmasını talep ediyorlar.

                Emet ilçesinde son dönem yaşanan Çavdarhisar küçük                  otobüs krizi ile süren mağduriyet bu defa büyük otobüslerle yaşanmaya başladı. Keyfe keder iptal edilen seferler vatandaşları çileden çıkarırken,bazı vatandaşlar, gerekirse başka firmaların Emet ve Hisarcık ilçesine gelmesinin sağlanmasının ve mağduriyetin giderilmesini istiyorlar.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar