KÜTAHYAYA BOR DA AMBARGO MU UYGULANIYOR?

Saadet Partisi milletvekili adayı Ömer Faruk Evren yaptığı açıklamada Bakan Albayrak’ın açıklamalarını eleştirdi.

KÜTAHYAYA BOR DA AMBARGO MU UYGULANIYOR? Siyaset

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakını Berat Albayrak'ın 'Çinli Dalian Jinma şirketi ile Eti Maden arasında yapılan anlaşmanın kapsamında Balıkesir'de bor karbür tesisi kuruyoruz' açıklaması Kütahyada yoğun tepkilere sebep oldu.

Saadet Partisi milletvekili adayı Ömer Faruk Evren yaptığı açıklamada Bakan Albayrak’ın açıklamalarını eleştirdi.

Dünya bor rezevlerinin %72.8'nin Türkiye’de olduğunu ve bu rezervlerin de yaklaşık %60’ının Emet ilçemizde bulunduğunu ifade eden Evren, Bu tesisin Kütahya'ya kurulması gerektiğini belirtti. Evren, 2002 yılından beri Kütahya Ak Partiye milletvekili seçimlerinde, referandumlarda, Cumhurbaşkanı ve Mahalli İdare seçimlerinde hep yüksek oranda oy vermesine rağmen karşılığında hiç hizmet alamamıştır.  Kütahya son 16 yılda sürekli göç veren bir il pozisyonunda kalmıştır. Üstüne Kütahya’da ki kamu yatırımları yok pahasına satılmış ve adeta Kütahyalı göçe zorlanmıştır açıklamasında bulundu.

Milletvekili Adayı Evren açıklamasında Kırka,Balıkesir Emet üçgeninde yıllardır bu madene emek veren ve enfazla yatırıma muhtaç ilin Kütahya olduğunu, ancak büyük bir ambargoyla karşı karşıyaymışız gibi ne yazık ki yatırımlar ilimize yapılmamaktadır.

Kütahya elinde ki bütün değerleri yanlış yapılan özelleştirmelerle birbir kaybetmektedir. Rahmetli Başbakanımız ve ülkemizde sanayileşme denildiğinde akla gelen tek insan Erbakan hocamız adeta ilimizi ve çevre illeri fabrikalarla donatmış ama peşi sıra gelen hükümetler ve özellikle AKP hükümetleri Ülkemizde üreten her ne varsa yandaşlarına “KAPATIYORUZ” tabelası asan batık esnaf gibi buraları yok pahasına satmıştır.

EVREN, Burada özellikle Kütahya kamuoyunu bu vurdumduymazlığa karşı çıkmaya ve birlikte hareket etmeye davet ediyorum, hakkımızı ancak birlikte hareket edersek alabiliriz dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar