EMET İLÇESİ 30 YIL SONRA YENİDEN APART YAPIMLARI BAŞLIYOR

Emet ilçesinde 36 aparttan sonra yaklaşık 30 yıl sonra 32 apart yapımı ihaleye çıktı.

EMET İLÇESİ 30 YIL SONRA YENİDEN APART YAPIMLARI BAŞLIYOR Güncel

Termal su zengini Emet ilçesinde  belediye başkanı Ünal Öztaş zamanında yapılan 36 apartın ardından yaklaşık 30 yıl sonra şimdide belediye başkanı Mustafa Koca tarafından 32 apart yapımı ihaleye çıktı.

                Emet ilçesinin bor madeni kadar bölgesel  kalkınmasına adına toplumun her kesiminden  insanımızı apart turizmi talebi gerçek oluyor. Emet belediyesince 32 apart yapımı ihaleye çıkarken,  bunun yanında 2 yüzme havuzu ve kafeteryada hizmete girecek. İhaleye girenler ayrıca 100 bin tl ile başlayan muhammel bedel artırımı ile ihaleyi almaya çalışacak.

                Belediye başkanı Mustafa Koca konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yapılacak ihale ile Emet ilçesinde apart sayısının artırılmasının hedeflendiğini belirterek şunları söyledi;”

                “ Mülkiyeti hamam mahallesinde belediyemize ait 3.585,05 m2  alanda 10’u belediyemizin olmak üzere toplam 32 apart yapımı kat karşılığı metoduyla ihaleye çıkarılıyor. Termal tesis alanlarımızda konuşlandırılan 32 apartın yanında Osmanlı hamamı ile Tezbaşar otel arasındaki alana yüzme havuzları yapılacak. Yüzme havuzları ve 10 apart belediyemizin olurken, kafeterya  ve 22 apart  ihale yi alanca  işletilecek. dedi.

                Başkan Koca ilçede bulunan 36 apart ve 96 yataklı temrla otel yanında hayata geçirilecek apartlar ile yıllık turizm yatak kapasite sayısının artırılmasının hedeflendiğini beyanla;” Halkımız apart turizminde apartlarda kalan turistlerin ilçe ekonomisine ve ilçenin sosyal yaşamına  daha fazla katkı sağladığını  beyanla bizlerden apart yapımı talep ediyordu. Belediye olarak projemizi hayata geçirmek için uzun zamandır kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirdik. Projelerimizid e hazırlayarak ihaleye çıkardık. Memleketimize hayırlı olsun “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar