MİLLET İTTİFAKI EMET BAŞKANLARINDAN BOR KARBÜR TEPKİSİ

24 Haziran seçimleir için Millet ittifakı kuran partilerin Emet ilçe başkanları ortak bir basın açıklaması yaparak Bor karbür tesislerinin Balıkesire kurulmasını protesto ettiler

MİLLET İTTİFAKI EMET BAŞKANLARINDAN BOR KARBÜR TEPKİSİ Güncel

24 Haziran seçimleir için Millet ittifakı kuran partilerin Emet ilçe başkanları ortak bir basın açıklaması yaparak Bor karbür tesislerinin Balıkesire kurulmasını protesto ettiler.

                Saadet partisi İlçe başkanı Mehmet Hamamcı,Chp İlçe başkanı Fevzi Şen, İyi parti ilçe başkanı Eyüp Doğu,Demokrat parti ilçe başkanı Ahmet Yetilgen,ortak imzaladıkları açıklama ile,  ilçede  iş bekleyen gençlerimiz için tam bir hayal kırıkılığı olan tesislerin başka ile kurulmasını kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirttiler.

                Enerji bakanı Albayrak’ın bor karbür tesislerinin daha büyüğünün Kütahya’ya kurulacağının açıklamasınında tamamen seçim öncesi oyalama taktiği olduğunu belirten başkanlar,bakandan yeni fabrikanın hangi tarihte kurulacağını ve projesini kamuoyuna sunması gerektiğini belirttiler.

                Açıklamada ;”Bor madenini  %70’i Emet ve Hisarcık ilçelerinde olmasına rağmen  Enerji bakanı Berat Albayrak’ın kararıyla bor karbür tesislerinin Balıkesir  Kepsuta kurulmaktadır. Çoğu işssiz olan gençlerimizin yıllarca dahada işsiz kalmaları demek olan bu kararı millet ittifakı ilçe başkanları olarak kınıyoruz.Yıllırca hakları yenen Emet ilçemiz için artık bu suistimale bir dur demenin zamanı gelmiştir.”ifadelerine yer verildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar