EMETLİ ŞAMPİYONDAN 2 GÜMÜŞ MADALYA

İspanya Akdeniz oyunlarında 62 kg da yarışan sporcumuz Kütahya Emet’ten Erol Bilgin 2 gümüş madalya kazandı.

EMETLİ ŞAMPİYONDAN 2 GÜMÜŞ MADALYA Spor

İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen  18. Akdeniz Oyunları’nın ilk  gününde yapılan 48 kg yarışmalarında sporcumuz Şaziye Erdoğan, 2 altın  madalya elde ederken, 62 kg da yarışan diğer sporcumuz  Kütahya Emet’ten Erol Bilgin  ise 2 gümüş  madalya kazandılar.

48 kg da ülkemizi temsil eden Milli Haltercimiz Şaziye Erdoğan Koparmada 78 kg ve Silkmede 96 kg kaldırarak Ülkemize 2 Altın Madalya kazandırdı.

62 kg da yarışan Milli Haltercimiz Erol Bilgin Koparmada 126 kg ve Silkmede 156 kg kaldırarak Ülkemize 2 gümüş Madalya kazandırmış oldu.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Şaziye Erdoğan’nı ve Erol Bilgin’ni elde ettikleri başarıdan dolayı kutladı. Taşpınar,” 2 altın ve 2 gümüş madalya alan genç kardeşlerimizi ve antrenörlerini ve sporcularımızın ailelerini yürekten kutluyorum dedi.

1987 Emet Çerte doğumlu haltercimiz başarıları ile ilçemiz kadar Kütahya ve Ülkemizinde gururu olmaya devam ediyor.Erol Bilgin 2010 yılında Antalyada düzenlenen dünya halter şampiyonnasındada koparmada 143 kg kaldırarak dünya ikincisi olmuştu. Bilgin ayrıc 2016 yılında Norveç’in Forde kentinde düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonasında, Avrupa Halter Şampiyonu olmuştu.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar