ERBAŞ; ÇOCUK İSTİSMARLARINA ASLA GÖZ YUMULAMAZ

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş çocuk istismarlarının önlenmesinin öncelikli görevleri olduğunu söyledi.

ERBAŞ; ÇOCUK İSTİSMARLARINA ASLA GÖZ YUMULAMAZ Siyaset

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş bir basın açıklaması yayınlayarak çocuk istismarı ile mücadelenin ilk görevleri olduğunu belirtirken, insanlık suçu işlemiş çocuk katillerinin en ağır cezaları almaları için davaların takipçisi olacaklarını belirtti. Erbaş'ın gazetemize gönderdiği  basın açıklaması şöyle;

"Gözümüzün nuru çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Eğitimden sağlığa kadar her alanda en güzel hizmetlerle çocuklarımıza aydınlık bir gelecek hazırlamak sorumluluğumuzdur. Üzerine titrediğimiz çocuklarımızın risklerden korunması, özellikle fiziksel, ruhsal, sosyal açıdan sağlıklı gelişimlerinin sağlanması bizim için çok önemlidir. Hele hele masumiyetin simgesi olan çocuklarımızın istismara uğramasına asla tahammül edemeyiz.

Bir insanlık suçu olarak gördüğümüz çocuk istismarının önlenmesi için her türlü  tedbir alınmalıdır. Hem suçu önleyecek tedbirlerin alınması, hem de suçun ardından caydırıcı ve kamu vicdanınıtatmin edecek cezaların verilmesi ve rehabilitasyon programlarının uygulanması şarttır. 

Yapılan araştırmalar dünyada her 5 çocuktan 2'sinin fiziksel, duygusal ya da cinsel istismara uğradığını göstermektedir. Maalesef Türkiye'de ise bu rakam her 3 çocuktan 1'i şeklindedir. Ayrıca uzmanlar cinsel istismar vakalarının ancak yüzde 10'unun adli mercilere intikal ettiğini söylüyor. Gerisinin üzeri bir şekilde kapatılıyor ve çocuklar yaşadıkları travmalarla kalıyor. Ayrıca mahkemeye intikal eden olayların birçoğunda ise iyi niyet indirimi uygulanıyor. İyi niyet indiriminin kesinlikle uygulanmamalı ve sanıklar en üst dereceden cezalandırılmalıdır.

Son günlerde bizleri ve ülkemizi Ankara ve Ağrı da yaşanan iki vaka yasa boğmuştur. 8 yaşındaki Eylül kızımız ve 3,5 yaşındaki Leyla kızımızın acı haberleri bizleri ve tüm ülkemizi kelimelerle ifade edilemeyecek acı ve üzüntüye boğmuştur. Hem Eylül kızımıza hem Leyla kızımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı, metanet ve sabırlar diliyorum.İnsanlık suçu işlemiş bu çocuk katillerinin en şiddetli ve en ağır şekilde cezalandırılması için gereken her türlü düzenlemeyi yapmak bizlerin en önemli insanlık görevidir. Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki bu konunun ve davaların sonuna kadar takipçisi olacağım.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle özetleyecek olursak;

İsimleri Eylül olur, Leyla olur, hiç fark etmez. Onlar çocuk, onlar savunmasız, onlar masumiyetin zirvesi. Çocukları güvende olmayan bir milletin istikbali güvencede olamaz."

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar