3. TOKİ DE KANALİZASYON VE YAĞMUR KANALI ÇALIŞMALARI

Emet 3. toki konutlarında kanalizasyon ve yağmur kanalı hatları yenilenirken, bölgeye dağ suyu çeşmeside getiriliyor.

3. TOKİ DE KANALİZASYON VE YAĞMUR KANALI ÇALIŞMALARI Güncel

3. Toki genelinde  arıza veren  kanalizasyon hatları son günlerde havalarında aşırı ısınmaya başlaması nedeniyle çevre kokusu ve kirliliğine yol açıyordu. 3. Tokide yaşayan vatandaşlar özellikle çocuk parkınını bulunduğu alanda çocukların kötü koku ve enfeksiyonel hastalıklara kapılma risklerinden  şikayet ediyorlardı.Ayrıca son yağışlarda yağmur kanallarının taşımadığı sel sorunu için bu kanallarında bakım ve değişimi yapılıyor.

                Emet belediyesi  vatandaşların  mağduruiyetini  gidermek için tüm ekipleri ile bu alanda yoğun bir çalışma başlattı.

                Belediye başkanı Mustafa Koca 364 ailenin yaşadığı 3. Toki konutlarında  yoğun bir çalışma baştıldığını beynala şunları söyledi;

“3. Toki konutlarımızın yapımında yüklenici firmalarca kanalizasyon,  su, elektirik hatları döşeme vb çalışmalarında ki eksikliklerin yol açtığı sıkıntılar halkımızı mağdur ediyordu. Vaandaşlarımızın  mağduriyetini gidermek adına 3. Toki de kanalizasyon ve yağmur hatlarını elden geçiriyor,yeniliyoruz. Ayrıc ayine halkımız bu mevkide bizlerden dağ suyu çeşmesi talep etmişlerdi. 3.tokide merkezi alandaki market önüne  dağ suyu hattı döşeyerek  vatandaşlarımızın talebini yerine getiriyoruz “dedi.

                Belediye su ve kanalisyon  işleri yetkilileri ise ilçe genelinde olduğu gibi 3. Toki konutları alanlarındada vatandaşları  özellikle ıslak mendillerin kanalizasyonların tıkanmasına neden olduğunu hatırlatarak,ıslak mendillerin lavabolara atılmaması konusunda vatandaşları uyardılar.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar