ŞİMDİ EMET’E HİZMET VAKTİ!

Seçimlerin ardından şimdi seçmen vaatlerin yerine getirilmesini bekliyor.

ŞİMDİ EMET’E HİZMET VAKTİ! Güncel

24 Haziran seçimlerini geri bıraktık.Vatandaşımız Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliğinde tercihlerini kullandı. Sandıktan çıkan tabloya görede meclise göndrilen  iktidar ve muhalefet milletvekilleri de şimdi mazbatalarını aldı.

Artık, teşekkür ziyaretleri, boy boy resim çekmeler, slogan edebiyatı ile hitaplar sona erdi.  Seçimin galibi olarak sandıklardan çıkan AK partinin seçim sloganların dan biri olan Vakit Türkiye Vakti,Vakit Kütahya Vakti,Vakit Emet vakti den sıra VAKİT EMET’E HİZMET VAKTİNE GELDİ.  Vakit Emet vakti diye partisini ilçede birinci parti yapan vatandaşlar hizmetlerin akışını, muhalefete de denetim görevi veren vatandaşlarda  hizmetlerin denetimini talep ediyor.Tabi birde bakanın söz verdir Bor karbür fabrikası yapımı…

 Emet’in kamu yatırımları ve yerel yönetim yatırımları açısından oldukça fazla beklentileri var…Ve seçmen oturup şimdi seçtiklerinin yapacağı çalışmaları izleyecek.

            Komşu ilçe organize sanayilerinin büyümesi ile buna paralele köylerindede nüfus kaybı yaşayan Emet ilçesinde  önemli beklentileri şöyle sıralayabiliriz.

*Bölgenin ciddi anlamda atılım içersine girmesi için mutlaka özel sektör bölgeye çekilmeli… İşssizlik nedeniyle verilen göç, her geçen gün esn afların uğradığı kan kaybını önlemek adına Emet Hisarcık bor organzie sanayi veya Emet Çavdarhisar organize sanayi projeleri düşünce olmaktan çıkarılıp hayata geçirilmelidir.

Öğrenci sayısı düşen Emet Meslek yüksek okulu için yeni bölümler açılması yanında, yapımı devame den  400 Kişilik KYK  avantajıda eklenerek,boşalan eski devlet hastanesi 4 yıllık eğitim veren meslek yükske okulu açılması için ortak hareket edilmeledir.

Kamuoyunun yapılması konusunda 2 ye bölündüğü Eti Maden İşletmelerince Emet’e 70 milyon Dolara mal olacak ve 67 kişinin istihdam edileceği Sülfürik asit fabrikasının  2015 yılı başlarında ihale edileceğini açıklanmıştı.Ancak bu yatırım 2016 yılında da gerçekleşmedi. 2017 sonlarına doğru ihale edileceği belirtildi,ama seçim öncesi vekillerden kısa süred eyapılacak müjdesi ile geçiştirildi.

Başlangıçta 5 ünite olan ve şuanan kadar 2 ünitesi yapılmış olan Borikasit fabrikasının 3.sü  kısa sürede yatırıma dönüştürülmelidir.

Anıtlar yüksek kurulunca ilçemizde 67 bina tarih eser vasfıyla tescillendi. SİT’ten ağzı yanan Emet halkı şimdi üfleyip yiyecek yoğurt arıyor! SİT konusunda   iktidarı muhalefeti 5 Kütahya milletvekilinden ortak çalışma bekleniyor.

Emet belediyesinin apart ve yüzme havuzları  projesinin hayata geçirilmesi, ilçe dışından gelecek vatandaş sayılarına ciddi artış sağlayacağı için birna önce hayata geçirilmesi içindesteklenmelidir.

    Emet belediyesince  2018 de başlayacak olan içme suyu,kanalizasyon ve yağmur kanalları projeleri öncesinde  tedaştan  yeraltına alınmayan mevkilerde hatların yer altına alınması, İnternette fiber kablo ile hat değişimleri,doğalgazdan ise yeni hatlarda abonelik için alt ypaı çalışmaların yapmaları sağlanmalı. Şehiriçi aydınlatma zayıflığı,

Tematik lisesi, Kyk yurdu, Gençlik merkezi, atık su arıtma tesisi, Emet göleti ileç isale hattı,Yeni emniyet binası,jandarmanın ilçe dışına çıkarılması,akpınar deprem evleri kentsel dönüşüm,Emet hanının ilçeye kazandırılması, ve tabiki yolların bir an önce bitmesi için VAKİT EMET’E HİZMET VAKTİ! 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar