KAYMAKAMLIKTAN 7 ÇOCUĞUMUZA BİSKLET

Kaymakam Çiçek’in hedye ettikleri bisikletlerle öğretmenevi bahçesinde turlar atan çocukların sevinci görülmeye değerdi.

KAYMAKAMLIKTAN 7 ÇOCUĞUMUZA BİSKLET Güncel

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 7 öğrenciye bisiklet hediye etti.
Kaymakam Hasan Çiçek, Gazi Emet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde, 1-B sınıfı öğrencilerine karnelerini vermiş ve onlara tatilde bol bol kitap okumalarını, oyunlar oynamalarını, gezmelerini, kendilerini yararlı aktivitelerle dinlendirmelerini ve bisiklet sürmelerini tavsiye etmişti. Bunun üzerine öğrencilerden bazıları, bisikletlerinin olmadığını Kaymakam Hasan Çiçek’e bildirmişti.
Bisikleti olmayan öğrencilere bisiklet alma konusunda destek sözü veren Kaymakam Çiçek, bu sözünü yerine getirerek, 1/B sınıfında bisikleti olmayan yedi öğrenciye bisiklet hediye etti.
Emet Öğretmenevinde gerçekleştirilen törende, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Umut Işık ile birlikte Sınıf Öğretmeni Ebru Işık nezaretinde, yedi öğrenci bisikletlerini bizzat Kaymakam Hasan Çiçek’in elinden teslim aldı.

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Kaymakam Çiçek’in hedye ettikleri bisikletlerle öğretmenevi bahçesinde turlar atan çocukların sevinci görülmeye değerdi. Kaymakam  Çiçek’e teşekkür eden çocuklar  çalışkan öğrenci olma sözleride verdiler.

Çocuklarımızın mutluluğunun her şeye değer olduğunu ifade eden Kaymakam Çiçek,”Öğrencilerimizin eğitim yanında sosyal ihtiyaçlarını giderebilmeleride  sağlıklı gelişimleri adına çok önemlidir.Bu amaçla kaymakamlık olarak okullarımızda resim atölyeleri, piyano kursları, çeşitli sportif kurslar,yüzme kursları gibi etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın ruhsal ve bedensel  gelişimleri için kaymakamlık olarak bu tür sosyal aktivitelere destek vermeye devame deceğiz. Bugünde çocuklarımızın yaz tatillerinide en iyi şekilde geçirmeleri adına, söz verdiğimiz üzere bisikletlerini teslim ettik.   Belediyelerimiz gelişmiş ülkelerde olduğu gibi şehir içi yapılaşmalarda mutlaka bisiklet sürücüleri için ayrı yollar yapmalı,ve insanları bu alana teşvik etmelidirler diye düşünüyoruz “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar