VEKİLLER YEMİNLERİNİ ETTİ

27. dönem Kütahya Milletvekilleri Ahmet Erbaş, Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, Ali Fazıl Kasap ve Ahmet Tan TBMM’de gerçekleştirilen törene katılarak yemin etti

VEKİLLER YEMİNLERİNİ ETTİ Siyaset

27. dönem Kütahya Milletvekilleri Ahmet Erbaş, Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, Ali Fazıl Kasap ve Ahmet Tan TBMM’de gerçekleştirilen törene katılarak yemin etti

Seçim kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından toplanan TBMM’de 27. dönem, İyi Partili Durmuş Yılmaz’ın geçici başkanlığında açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da izlediği yemin töreninde Kütahya Milletvekilleri tek tek kürsüye çıkarak yemin etti. Kürsüye Kütahya vekillerinden ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş çıktı. Yeminini eden Erbaş’ın ardından sırasıyla AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan çıkarak yeminlerini etti.

‘VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’

Cumartesi günü saat 14:00’te başlayan ve yaklaşık 11 saat süren yemin töreni, Pazar günü sabaha karşı tamamlandı. Yemin töreninin ardından sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan milletvekillerinden Ahmet Erbaş, “T.B.M.M.‘ de yeminimizi gerçekleştirdik. Bizleri bu onurlu göreve layık gören başta Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere, Teşkilatlarımıza ve değerli Kütahyalı hemşehrilerimize şükranlarımı sunarım. Devletimize ve Milletimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi. AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler de, “Ülkemize, Kütahya’mıza, Milletimize hayırlı hizmetler yapmaya vesile olmasını temenni ederiz” dediler.

41 yılın ardından Kütahya’da CHP’nin gurur yaşadığını dile getiren dr.Fazıl Kasap ise  "Bu dönem zarfında Kütahya’yı hastaya benzeteceğim. Kütahya’nın hayati organları alındı bundan dolayı bir uyandırma odasına ihtiyaç vardı. İnşallah önümüzdeki dönemde ameliyattan sonra uyanmayan hasta uyanacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar