BAKAN ALBAYRAK GEDİZ YOLUNA YEŞİL IŞIK YAKARMI?

Bir önceki kabinede Enerji ve tabii kaynaklar bakanı olan Berat Albayrak yeni kabinede Hazine ve Maliye bakanı olması Emet için yeni bir talep doğmasının önünü açtı.

BAKAN ALBAYRAK GEDİZ YOLUNA YEŞİL IŞIK YAKARMI? Güncel

Bir önceki kabinede Enerji ve tabii kaynaklar bakanı olan Berat Albayrak yeni kabinede Hazine ve  Maliye bakanı olması Emet için yeni bir talep doğmasının önünü açtı.

Geçmiş yıllarda özellikle Emet ilçesine sülfirik asit fabrikasının yapılacak olması ile önemi artan Emet-Hisarcık-Gediz yolu için Etimaden işletmelerinin kendi imkânları ile yapma talebine Maliye bakanı Mehmet Şimşek  karşı çıkıyordu.

Aynı şekilde Tavşanlı Emet yolu yapımı için genel müdürlük yönetim kurulunun aldığı 50 milyon tl ödenek ayırma kararıda bakan Şimşek’e takılmıştı.

Eti maden  işletmeleri için büyük öneme sahip bu yolların yapımı ki özellikle Gediz yolu için şimdi yeni girişimlerde bulunabilineceği belirtiliyor. Asit tankerleri nedeniyle sıkıntı yaşanan Tavşanlı Emet yolunda bu sorun sülfirik asit fb. yapımı ile bir nebze rahatlayacak.Ancak bu defa bu fabrikaya İzmir tarafından gelecek olan çeşitli kimyasallar nedeniyle Gediz yolunda tehlikenin artacağı vurgulanıyordu.

Enerji bakanı olması nedeniyle bu talepleri haklı gerekçeleri ile yakınen bilen bakan Albayrak’a yeni tekliflerin sunulabilineceği belirtiliyor.

Ayrıca Kütahya’ya bor karbür fabrikasının  daha büyüğünün yapılacağı müjdesin veren, bor yatırımlarına verdiği önemle tanınan  bakan Albayrak’ın maliye ve hazine bakanı olmasının  düşünülen yeni tesisler içinde  direk taleplerin iletilebilineceği belirtiliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar