DR. FAZIL DOĞAN YILLAR SONRA YİNE EMETİ BİR ARAYA GETRİDİ

VE BİRLİĞİN ZAFERİ MİLLİ MÜCADELEMİZİN SEMBOL İSMİ DR.FAZIL DOĞAN İSMİ YENİ HASTANEMİZDE YAŞAYACAK

DR. FAZIL DOĞAN  YILLAR SONRA YİNE EMETİ BİR ARAYA GETRİDİ Güncel

Emet ilçemizde hizmete geçen yeni devlet hastanemizin ilk yapımına başlanılmasından itibaren sık sık haberlerimizde ve makalelerimizde gündeme getirdiğimiz  talebimiz başta Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneğimiz olmak üzere tüm kesimleri harekete geçirmişti.

            Milli mücadele döneminde ilçemizin sembol isimlerinden olan  ve  yokluk yıllarında halka verdiği tıp hizmeti nedeniyle ilçenin takdir ve sevgisini kazanan Dr. Fazıl Doğan’ın adının yeni inşa edilen hastanemize veirlmesi gerektiğini defalarca dile getirirken,toplumun farklı kesimlerinden gelne talebe Emetlile dayanışma ve kalkınma derneği duyarsız kalmadı.

Emetliler dayanışma ve Kalkınma derneğide bir çalışma başlattı. Dernek  yönetim kurulu üyelerinden Ecdad derneği başkanı Ali Duyan’ınDr. Fazıl  Doğan adının verilmesi adına hazırladığı gerekçeli dilekçe parti başkanlarımız ve stkalarımızca imzalanarak yetkililere gönderildi.

Sağlık Bakanlığının 5 Temmuz 2018 tarih ve “1805 sayılı makam onayı ile Emetlilerin talebinin uygun görüldüğü ve yeni Emet devlet hastanesinin adının Dr. Fazıl Doğan Emet Devlet hastanesi” olarak isim değişikliği yapıldığı ilgili birimlere iletildi.

Dernek başkanı İsmail Elmacı, milli mücadelemizin sembol isimlerinden birisi olan Dr. Fazıl Doğan’ın isminin verilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;” İlçemiz tarihinde önemli yeri olan veya yaptığı çalışmalar ile tüm ülkede olduğu kadar  yurt dışında da isim yapmış değerlerimizi gelecek kuşaklarında tanıması için  isimlerin yaşatılmasına önem veriyoruz.  Zor yıllarda hem sağlık alanında hemde kurduğu müdafa cemiyeti ile  bölgemizde milli uyanışa katkı sağlamış Dr. Fazıl Doğan ismi yeni hastanemize yakıştı.Üstelik bizler bir araya gelerek haklı taleplerimizi dile getirmek ve takip etmek ile haklarımızı alabileceğimizi göstermek adına güzel bir örnek oldu.Şimdi yeni hastanemizini bir bölümüne Dr.Fazıl Doğan’ı n tanıtımını ve mücadelesini anlatan bir köşe yapmaya sıra geldi. dedi.

Böylece yıllar önce Emettemüdafa cemiyeti kuran,Emet hanında imkansızlıklar içinde halka  sağlık hizmeti sunan Dr. Fazıl Doğan’ın ismi yeni yapılan hastanemize verilerek Emet halkının kadirşinaslığının tescili olarak yerini aldı.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar