BAŞKAN MUSTAFA KOCA'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Emet belediye başkanı Mustafa Koca 15 temmuz şehitleri anma ve milli birlik günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN MUSTAFA KOCA'DAN 15 TEMMUZ MESAJI Güncel

Emet belediye başkanı Mustafa Koca 15 Temmuz  şehitleri anma ve Milli birlik günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Milli direniş destanının asla unutulmayacağını belirten başkan Koca'nın mesajı şöyle;

"15 Temmuz 2016’da milletimiz Dünya tarihinde belki de ilk kez, hain bir darbe girişimini çıplak elleri ile durdurmuştur.

O gece Türk Milleti eşsiz bir zafer kazanmıştır.  Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla  ay yıldızlı bayraklarla  meydanlara koşan her vatan evladının uğrunda ölümü göze aldığı milli değerlerimizi, demokrasimizi, birliğimizi ve bağımsızlığımızı ebedileştiren bir simgedir.
15 Temmuz gecesi ülkemizin  tarihte yaşadığı en yıkıcı ve en tehlikeli saldırı olarak hala hafızalardaki tazeliğini korumaktadır. Darbecilerin hain planlarını  ters yüz eden aziz milletimiz, bağımsız yaşama kararlılığını  tüm  dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz akşamı ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ederek tarihin akışını değiştiren kahraman milletimiz, bugünü hafızalara 'milli direniş destanı' olarak kazımayı başarmıştır.
Bu vesile ile hain kalkışma gecesi canını vatanı için siper ederek hainlere  geçit vermeyen şehitlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı dilerken Gazilerimize ise hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum. Allah daima milletimizin yar ve yardımcısı olsun.”

                                              

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar