15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMLARI BAŞLADI

15 Temmuz demokrasi zaferi, milli birlik günü ve şehitleri anma etkinlilkleri kapsamında hafta sonu halk yine meydanları dolduracak.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMLARI BAŞLADI Güncel

15 Temmuz    demokrasi zaferi, milli birlik günü ve şehitleri anma etkinlilkleri  kapsamında hafta sonu halk yine meydanları dolduracak. 15 Temmuz fetocu hain darbe girişimi ve ülkede yaşanan kaosta şehit olan 15 temmuz şehitlerimiz kadar ülkemizi için canını feda etmiş aziz şehilerimizi anmak ,milli birliğimizin püskürttüğü demokrasi zaferimizi kutlamak için meydanlara çıkıyoruz.

                Bugün sabah 11.00’de Emet cevizdere şehitliğimizde başlayan anma programında tüm şeihtlerimiz için Kur’an okunup,dualar edildi.Emet merkez babuk bey camiinde öğle namazı öncesi şehitlerimiz için Kur’an okunarak hatim duası yapıldı. Cuma namazı sonrası iseEmet belediyesince  halka helva ikramı yapıldı

                15 Temmuz Şehitleri anma ve milli birlik günü kapsamında bu Pazar günü Emet kaymakamlığı ve Emet belediyesi organizasyonun da biri dizi etkinlik yapılacak.

                Pazar günü öğle namazı sonraı tüm şehitlerimiz için yine Kur’an okunup,hatim duaları yapılırken,akşam üstü 19.30 da milli birilik yürüyüşü yapılacak.Hükümmet konağı önündne başlayarak kaynarca,Tahsin ince caddesi,Gülten dayıoğlu kütüphanesi istikametinden hükümet önünde son bulacak yüryüşün, ardından törenlere geçilecek.

                15 Temmuz demokrasi meydanında Saat 20.00’de Emet kaymakamlığınca halka etli pilav dağıtılırken,20 30’da Emet müftülüğü hafızlarınca Kur’an  ziyafeti ile meydandaki program  başlayacak.

                Protokol konuşmalarının ardından meydanda kurulan sinevizyon ekranda 15 temmuz belgeseli sunumu yapılacak. Saatler 22.30’u gösterdiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusa seslenişi naklen yayınlanacak.

                Saat 23.00 te Emet belediyesince lokma ikramı yapılacak meydanda radyo ve tv sanatçısı Hasan Özal  ezgi ve kahramanlık türkülerini seslendirecek. Gece 00.13’te tüm camilerde selalar okunurken demokrasi nöbetleri de başlayacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar