EMETİN EN GÜZEL YERİ HALKA KALMALI

Emet şehir terminali ve jandarmanın bulunduğu alan halkın ortak yaşam alanı olabilirmi?

EMETİN EN GÜZEL YERİ HALKA KALMALI Güncel

3500 m2 alana kurulu ilçe terminali ve 3478 m2 kare alanda konuşlandırılan İlçe jandarma komutanlığının bulunduğu alanın  tamamının halkın daha etkin kullanbileceği projelere dönüştürlmesi talep ediliyor.

                Çevre yolu çalışmaları tamamlandığında bu yerleşkelerin önünden,karayolları mevkine uzanan okullar caddesinin Emet belediyesine devrolacağı belirtilirken, arka alanındada geniş yer bulunan bu mevkinin şimdiden projelendirlmesi gerektiği belirtiliyor.

                Emet belediyesince şehir terminalinin ilçe dışına çıkartılması adına çalışmalar başlarken ilçe jandarma komutanlığınında şehir dışına taşınması talep ediliyor. Yeni garajın falaiyete girmesi ile boşalacak terminal ve ilçe dışına taşınacak jandarma ile Emet 7000 m2 alan kazanacak.Üstelik Hisarlık tepeye uzanan arka bölümle beraber bu alanda çok çeşitli projelerin hayata geçirilmesinin

                Bu alanda ise gerek kapalı Pazar yeri, gerek sosyal eğlence merkezleri olarak değerlendirilebilineceğ i belirtilirken son günlerde ülke gündeminde yer alan Millet projesi içinde alanın uygun olduğu ifade ediliyor.

                Vatandaşlar ilçe emniyetinin ilçe dışına taşınırken jandarmanın şehir merkezinde kalacak olmasının mantıksızlığına dikkat çekerken, Jandarmanın  Hisarcık çıkışı  veya  esentepe mevkilerinde konuşlandırılarak mevcut alanın Emet halkının ortka kullanım alanı olarak projelendirilmesini talep ediyor.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar