KAYMAKAM ÇİÇEK MİLYONLARCA MUSTAFA KEMALLERE SELAM OLSUN

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek 15 Temmuzda halka hitap etti.

KAYMAKAM ÇİÇEK MİLYONLARCA MUSTAFA KEMALLERE SELAM OLSUN Güncel

15 Temmuz şehitleri anma milli birlik ve demokrasi gününde halka hitap eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 2 yıl önce asker üniforması giymiş bir takım teröristlerin Türkiye Cunhuriyetini  ve meşru hükümetini yıkmak için dışardan aldıkları emri uygulamaya kalkıştıklarını ancak söz konusu vatan olunca birleşen Türk halkının  destansı direnişi ile karşılaştıklarını ifade etti..

kaymakam Çiçek şunları sölyledi;”Saygıdeğer Gazi Emetliler  Bugün 15 Temmuz şehitleri anma, birlik ve beraberlik günümüze hepiniz hoş geldiniz. 15 Temmuz 2016 yılında asker üniformasını giyen bir grup terörist Türkiye Cumhuriyetini   ve ülkemizin meşru hükümetini yıkma girişiminde bulundular.Baş aktörlerinin Amerikad ayaşayan bir imamdı. Bu maşanın maşaları  halkın meşru oyları ile görev alan hükümeti yıkmak için uğraştılar. Kendi  emirlerinde bir hükümet kurmak istediler. Ama yüce Türk milleti buna müsaade etmedi. Bunların bir amacı daha vardı. Ülkede yasamayı,yargıyı,yürütmeyi ele geçirmekti. Bir başka amaçları da vatanı parçalayıp bölmekti. Çeşitli devletlere bölmekti.

                Ogünlerde devletimize yoğun terör saldırıları düzenlendi. Tunceli vali yardımcısı olarak görev yaparken 15 Temmuz günü ve birgün önceisi çok yoğun terör saldırıları düzenledi. Bizler terör saldırılarınıbertaraf etmek için onlarca operasyon düzenledik. Ancak Türk silahlı kuvvetlerinin içine sızmış fetocu hainlerin bir çok engelemeleri ile karşılaştık. 15 Temmuzda 250 şehit,2 binden fazla gazi,binlerce yaralı verdik. Bunların her biri Mustafa Kemaldi. Şair demişti ya Mustafa Kemaller tükenmez. O gecenin  Mustafa Kemalleri şehitlerimiz ve gazilerimizdi. Ömer Halisdemirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandı. İşte bu ülkenin Mustafa Kemlalleri asla tükenmeyeceği için ülkemizin mukaddesatlarına asla kimse zarar vermeyecektir. dedi.

 Halim Yağcıoğlu’nun Mustafa Kemaller tükenmez şiirini okuyan Kaymakam Çiçek konuşmasını şöyle sürdürdü;

                “Bu halkın silahlarını halka doğrultanlara, halkın uçaklarını kaldırarak  yine halka bomba yağdırmalar ilk değildi. Tarihte 4 defa bu girişimler oldu.İçerdeki hain işbirlikçileri ile sürekli  millletimizi yok etmek istediler. Bunlardan ilki haçlı seferleriydi. Haçlı seferleri ile Anadolu topraklarında yaşayan Müslümanları bu yurttan çıkarmak istediler. Ama defolup gittiler. Sonra Moğollar geldi. Anadolu halkının direnişine dayanamayıp onlarda gittiler. Sonra 1. dünya savaşında Çanakkaleye takıldılar ,Dumlupınara, Cevizdereye  takıldılar. Tarih bunu yazacaktır. Yeni girişimde 15 Temmuzdu. Yine halkın direnişi ile karşılaştılar. Yenildiler. Umarım son olur. Gerek 15 Temmuzda gerekse bu ülke savunmasında şehit olmuş tüm şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum. O gece sokaklara dökülen milyonlarca Mustafa Kemallere selamlarımı arz ediyorum. Şairin dediği gibi Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır. Külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsada imam bizden yanadır “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar