MÜFTÜ TEMUR İLÇEMİZDEN AYRILIYOR

Yedi yıldır Emet ilçesinde görev yapan Müftü İsmail Temur Karabük ili Safranbolu ilçe müftülüğüne atandı.

MÜFTÜ TEMUR İLÇEMİZDEN AYRILIYOR Güncel

İlçemizde görev yaptğı sürece adeta her alanda bir çığır açan Müftü Temur’un  yapmış olduğu yenilik ve hizmetler tüm halkımız ve kamuoyu tarafından yakınen takip edilerek takdir ediliyordu.Müftü Temur’un tayini ilçede üzüntü yaratırken, Diyanet sen Emet hizmetlerinden dolayı bir teşekkür mesajı yayınladı.

Diyanet sen Emet şube başkanı Hasan Kurnaz teşekkür mesajınd aşu ifadelere yer verdi;

“7 yıldır ilçemizde görev yapan sayın müftümüz İsmail Temur’un mecburi tayin dolayısıyla Karabük’e tayini Emet ilçemizi üzmüştür. Verdği hizmetler ve yaptığı öncülükler ile Toplumun herkesiminin  takdirini kazanan sayın Müftümüz ilçemizdeki görevini layıkıyla tamamlamıştır.

Din hizmetini sosyal alanda en iyi şekilde bütünleştirip ilçemizi ve müftülük makamını hakkıyle temsil eden müftümüz, ilçemiz ve köyleri yanında,çevre ilçelerinde aranan ismi olmayı başarmıştır.
Mahiyetindeki DİN ve idari hizmetini yürüten personel ile beraber,hemen hemen tüm köylerimizde ve ilçemiz mahallelerinde (ilçe potansiyeline uygun) açmış olduğu Kuran kursları,
İlçemize kazandırmış olduğu bölgeselliğe hazır, ses getiren yatılı kız-erkek hafız okulları ve yetişen onlaraca hafızları,
Dört altı yaş grubu eğitim hizmeti hazırlıği ve binaları,müftülüğümüze kazandırılan modern kütütphane yayın evi satış merkezi, okuma ve spor salonu,
Yaz ve kış dönemi cami kurslarıyla,
"haydi çocuklar camiye" kampanyaları doğrultusunda yapmış olduğu etkin ve dikkate değer sosyal faaliyetleri,
Hiçbir ayrım yapmadan elden geldiğince halkımızın cenaze ve düğün merasimlerinde acı ve sevinçlerin paylaşılması,
Düzenlediği konferans seminer hatim programlarıyla meydana getirdiği coşku, 
yurt içi ve yurt dışı kampanyalarındaki tırlar dolusu yardım malzemelerinin organizasyonu akıllarda kalan hizmetlerinden sadece birkaçı diyebiliriz.
Ayrıca ilçemiz kadınlarına yönelik vaaz ve irşat görevini yürüten ve hatta ilcemizin örf ve adetiyle bütünleşen bir "Emet gelini" olarak benimsenip sevilen ailesi hocanımla birlikte,
Karşılıklı uyum istişare ve anlayış içerisinde çalıştığı Diyanet-sen yönetimi ve başkanı olarak tüm görevlilerimiz ve halkımız adına teşekkür eder yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.”dedi.

Gazi Emet gazetesi olarak müftümüz Temura ilçemize verdiği hizmetlerden  dolayı teşekkür ederken, yetiiştirdiği hafızlarla ilçede daima hayırla yad edileceğini  beyanla, yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.Allah razı olsun.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar