ŞEREFSİZLER HAVLIYOR DİYE YAVRU KÖPEĞİN ÇENESİNİ KIRDILAR

Emet ilçesinde çenesi kırılan yavru köpek için ekipler seferber oldu.

ŞEREFSİZLER HAVLIYOR DİYE YAVRU KÖPEĞİN ÇENESİNİ KIRDILAR Güncel

Emet ilçesinde evinin bodrumuna sığınan yavru köpeğe 2 gün bakan  bir vatandaş , 2 gün ayrıldığı evinden dönüşte köpeğini çenesi kırılmış halde buldu.

Emet ilçesi dere mahallesinde yaşayan Nesrin A. yavru köpeğin çok havladığı için  tehditlerde aldığını 2 gün evden uzaklaşınca köpeği çenesi kırık halde bulduğunu belirterek sosyal medyadan  yardım istedi. Emet hayvanseverlerini ayağa kaldıran bu drum sonrası Emet belediyesi zabıta ekipleri yaralı köpeği Tavşanlıda veterinere götürdü. Veterinerde hayvanın çenesinin kırık olduğu belirtilirken, İstanbull Sokak hayvanlarını koruma derneği Sohayko  yavruyu Tavşanlıda teslim aldı.

Emet ilçesinde yaşayan  hayvan sever Elif Nasuhoğlu vatandaşın kendisine ulaştığını,belediye başkanı ve  belediye zabıta ekipleri ile irtibata geçerek Tavşanlıda bir veterinere gösterdiklerini belirtirken;"Olayı duyan İstanbul Sohayko yetkilileri yavru köpeği almak için hemen  İstanbuldan yola çıkarak geldiler. Tavşanlıda ilk müdahelesi yapılan yavru köpek tedavisi için İstanbula götürüldü. Sohayko ve yöneticisi Yasin Yılmaz beye duyarlılıkları için teşekkür ediyorum "dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar