KAYMAKAM ÇİÇEK GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

24 Temmuz gazeteciler ve basın bayramı nedeniyle Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

KAYMAKAM ÇİÇEK GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ Güncel

24 Temmuz  gazeteciler ve basın bayramı nedeniyle Emet Kaymakamı Hasan  Çiçek, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

                Emet Termal Resort Gülten Dayıoğlu Parkı’nda verilen kahvaltıya  Kaymakam Çiçek ev sahipliğinde,  Gazi Emet gazetesi  sahibi Mehmet Akın,yayın yönetmenimiz ve Dha muhabiri Ercan Kolku, AA muhabiri A.kadir Ekmekçioğlu, İha Emet ve bölge muhabirleri Mehmet Saka,Yunus Daşdemir ve Yasin Tunçer katıldı.

                Kaymakam  Çiçek,  24 Temmuz 1908'de Meşrutiyetin ilanıyla Türk basınından ilk kez sansürün kaldırılmasının bir yıldönümünü daha idrak ettiklerini belirterek,  “Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Basın çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir “dedi.

Kaymakam Çiçek, Ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergileyerek, milletten ve demokrasiden yana kesin bir tutum alan gazetecilerin birer kamu hizmeti yürüttütklerine şahit olduk.  Halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamışlardır. Bu açıdan medya çalışanlarımızın, mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri, karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları da büyük önem arz etmektedir.”dedi.

Yaklaşık 5 aydır Emet ilçesinde görev yapan Çiçek, Basın mensuplarına Kaymakamlıkça yürütülen çalışmalar ve hazırlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Emet ilçesinin zengin termal ve orman kaynaklarının en etkin kullanımı için yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını belirten  Kaymakam Çiçek Fizik tedavi ve termale bağlı seracılık gibi alanlarda ilçeye yatırımcı çekme konusunda  yaptıkları girişimleri aktardı. Termal turizm yanında  doğal güzelliklerinde turizme katkısı adına iki taş kanyonunda yapılacak yeni çalışmalar,Eğrigözde yapımı devam eden restoran,merkezde yapılacak kadın ve çocuk sosyal yaşam parkı vb. konularda  geniş bilgiler verdi.

Turizmde  kamuoyunun nabzını tutan gazetecilerin görüşlerine her zaman değer verdiklerini ve basınla sıkça bir araya geleceklerini ifade eden Çiçek tüm gazetecilerin gazeteciler ve basın bayramını kutladı.

NOT; Kaymakam  Hasan Çiçek’in yapılan çalışmalar ve yeni projeler ile ilgili haberlerini gelecek sayılarımızda gazetemizde okuyabilirsiniz.

           

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar