EMETBORDA ŞİMDİDE BAZI TAŞERON İŞÇİLER İLÇE DIŞINA SERVİS İSTİYOR

Emet ilçesinde sıkça tartışılan Emetbor işletmesi işçi servislerinin Tavşanlı ve Kütahyaya işçi taşıma servisinde şimdide bazı taşeron işçilerin bu haktan yaralanmak istedikleri öğrenildi.

EMETBORDA ŞİMDİDE BAZI TAŞERON İŞÇİLER İLÇE DIŞINA SERVİS İSTİYOR Ekonomi

Emet ilçesinde sıkça tartışılan Emetbor işletmesi işçi servislerinin Tavşanlı ve Kütahyaya işçi  taşıma servisinde şimdide taşeron işçilerin bu haktan yaralanmak istedikleri öğrenildi.

                Yüzden fazla işçi Emet ilçesinde ikamet etmeyerek fabrikanın koyduğu servislerle hergün 45 km ilerideki Tavşanlı ve 95 km mesafedeki Kütahya iline gidip geliyorlar.Performans düşüklüğü açısındn Emetbor işletme yetkililerinin de memnun olmadığı servis uygulaması Emet ilçesinde de ciddi olarak tartışılıyor.

                Madenin zehir ve külfetini çeken halk  yeni yatırımlarla ve yarattığı istihdamla ilçe nüfusunu artırmasını beklediği fabrikanın servis uygulaması ile memlekete en büyük darbeyi vurduğunu ifade ediyorlar.

                Kadrolu işçilerin  önceki yıllarda elde ettiği servis hakkının ardından şimdide  bazı taşeron işçilerin servis istediği öğrenildi.  İlçe dışına servis hakları olmayan taşeron işçiler ile servislerde kadrolu işçilerle problemler yaşandığı belirtilirken konunun müdürlük ve sendikacılara ulaştığı öğrenildi. İlçe dışı servislere binme  hakkı bulunmayan taşeron işçilerden bazıları  bu haktan yararlanmak isterken,olayı öğrenen Emet halkı taşeronlara  da servis verilmesi halinde ilçe dışına daha çok  göç olacağını belirterek şiddetle karşı çıkıyorlar.

               

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar